W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Roboty budowlane - 113673-2021
Submission deadline has been amended by:  176755-2021
Rumunia-Bacău: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2021/S 045-113673
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
BC-CL-01 Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare din municipiul Bacău
Numer referencyjny: 27429315_2021_PAAPD1181066
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-01 Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare din municipiul Bacău”.
Note:
1. Numarul de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 19;
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificari/informaţii suplimentare:
— 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 34 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
— 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 81 975 697.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45232130 Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232423 Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
II.2.4)Opis zamówienia:
Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-01 Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare din Municipiul Bacău”, incluzând:
— Extindere retea de alimentare cu apa pe o lungime L=20.189 m, 172 hidranti supraterani si 708 bransamente, 68 camine de vane,
— Reabilitarea retelei de apa pe o lungime de L=53.753 m, 398 hidranti supraterani si 2954 bransamente, 241 camine de vane
— Extinderea retelei de canalizare cu L= 11.117 m, 437 de racorduri si 255 camine de vizitare,
— Reabilitarea retelei de canalizare cu L = 7.694 m, 533 de racorduri si 334 camine de vizitare,
— Realizare 4 staţii de pompare apa uzata noi si a conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 1.212 m,
— Reabilitare statie pompare apa uzata Bacau si conducta de refulare aferenta statiei de pompare cu o lungime de 27 m,
— 2 statii de pompare ape uzate existente propuse pentru retehnologizare prin prevederea echipamentelor de proces si de automatizare/SCADA.
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 29 luni.
Se va avea in vedere ca executia lucrarilor, pentru reabilitarea retelelor de apa pe zonele mentionate mai jos, sa se realizeze in primele maximum 24 de luni:
1.Cartier Serbanesti – 5.256,00 m;
2.Zona C-lea Moldovei-Stefan cel Mare-9 Mai-B-dul Unirii – 5.177,00 m;
3.Zona Oituz-Energiei-Garii – 3.538,00 m;
4.C-lea Republicii – 5.268,00 m
5.Alecu Russo-Stadionului-E.C.Pintea – 1.954,00 m;
6.Spiru Haret-C-tin Musat – 1.291,00 m.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".