Lieferungen - 115867-2023
Rumänien-Râmnicu Vâlcea: Medizinische Geräte
2023/S 040-115867
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea”, din cadrul proiectului “Întărirea capacității Spitalului Județean de Urgență Vâlcea de gestionare a crizei sanitare COVID-19”
Referenznummer der Bekanntmachung: 2540929_2022_PAAPD1373382
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea cuprinde următoarele loturi:
- Lotul 1 - Containere mobile cu utilizare speciala
• container dublu tip dormitor cu baie = 3 buc.
Loc de livrare: Spitalul Județean de Urgență Vâlcea. Dată de livrare: maxim 135 zile
- Lotul 2 - Curele
• Sistem de contentionare magnetica pacient - 20 buc.
- LOTUL 3 – Consumabile medicale; Articole sanitare
• Alcool sanitar 70%, fl 500 ml: 5.000 buc.
• Canula administra-re oxigen, sterile 2 cai, adulti /copii: 3.000 buc.
• Catetere IV periferice G16-G24: 50.000 buc.
• Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, din 2 straturi (film+plastic/ hartie): 1.000 buc.
• Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu capcana de apa: 1.500 buc.
• Covoras / covorase / antibacteriene / decontami-nate / antimicro-biene 120*90'30 folii: 300 buc.
• Masca oxigen elongata cu tubulatura adulti/copii: 10.000 buc.
• Ochelari de protectie: 5.000 buc.
• Rezerve acoperitori incaltaminte antidera-pante - pentru dispenser AD1: 100 set
• Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie: 3.000: buc
• Sonda de alimentatie enterala cu mandren: 200 buc
• Sonda intubatie endotrahe-ala cu balonas, ch4/ 4,5/ 5/ 5,5/ 6/ 6,5/ 7/ 7,5/ 8/ 8,5/ 9, sterila: 6.000 buc
• Viziere: 15.000 buc
- Lotul 4 - Articole de catering de unica folosinta
• Bol supa cu capac 380-500 l = 75.000 buc.
• Caserola polistiren 3 compartimente = 150.000 buc.
• Set tacamuri unica folosinta (lingura, furculita, cutit,servetel) = 120.000 set
- LOTUL 5 - Produse de curatenie
• Prosop hartie: 10.000 role
• Recipienti din polipropile-na capacitate 2,3l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 1.000 buc.
• Recipienti din polipropile-na capacitate 9 l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 600 buc.
• Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 300l, 1200x1500*0,05-0,07mm: 9.000 buc.
• Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 40l, 520x700*0,05-0,07mm: 10.000 buc.
• Sapun lichid, flacon 500 ml, cu pompita: 1.500 buc.
Este responsabilitatea operatorilor economici de a verifica locațiile de amplasare a echipamentelor din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vâlcea Municipiul Râmnicu Vâlcea, str. Calea lui Traian nr. 201, județul Vâlcea, , încă din faza de elaborare a ofertelor. Se va stabili o dată de vizitare a amplasamentului împreună cu Autoritatea contractantă.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare / informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de depunerea ofertelor in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut la punctul I.1) din fișa de date, respectiv 21 zile.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Consumabile medicale; Articole sanitare
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
18143000 Schutzkleidung
18443500 Gesichtsschutz
24322320 Alkoholderivate
33141200 Katheter
33141240 Katheterzubehör
33141641 Sonden
33157110 Sauerstoffmasken
33157800 Sauerstoffzufuhranlage
33171100 Anästhesieinstrumente
33692300 Enterale Nahrungsmittel
33735100 Arbeitsschutzbrillen
33772000 Einweg-Papierartikel
42924720 Dekontaminationseinrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Alcool sanitar 70%, fl 500 ml: 5.000 buc.
2. Canula administra-re oxigen, sterile 2 cai, adulti /copii: 3.000 buc.
3. Catetere IV periferice G16-G24: 50.000 buc.
4. Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, din 2 straturi (film+plastic/ hartie): 1.000 buc.
5. Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu capcana de apa: 1.500 buc.
6. Covoras / covorase / antibacteriene / decontami-nate / antimicro-biene 120*90'30 folii: 300 buc.
7. Masca oxigen elongata cu tubulatura adulti/copii: 10.000 buc.
8. Ochelari de protectie: 5.000 buc.
9. Rezerve acoperitori incaltaminte antidera-pante - pentru dispenser AD1: 100 set
10. Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie: 3.000: buc
11. Sonda de alimentatie enterala cu mandren: 200 buc
12. Sonda intubatie endotrahe-ala cu balonas, ch4/ 4,5/ 5/ 5,5/ 6/ 6,5/ 7/ 7,5/ 8/ 8,5/ 9, sterila: 6.000 buc
13. Viziere: 15.000 buc
Produse de curatenie
Los-Nr.: 5
19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
33141123 Abfallbehälter für scharfe Gegenstände
33711900 Seife
33763000 Papierhandtücher
1. Prosop hartie: 10.000 role
2. Recipienti din polipropile-na capacitate 2,3l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 1.000 buc.
3. Recipienti din polipropile-na capacitate 9 l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 600 buc.
4. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 300l, 1200x1500*0,05-0,07mm: 9.000 buc.
5. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 40l, 520x700*0,05-0,07mm: 10.000 buc.
6. Sapun lichid, flacon 500 ml, cu pompita: 1.500 buc.
Articole de catering de unica folosinta
Los-Nr.: 4
39222100 Einweg-Gastronomiebedarf
1. Bol supa cu capac 380-500 ml = 75.000 buc.
2. Caserola polistiren 3 compartimente = 150.000 buc.
3. Set tacamuri unica folosinta (lingura, furculita, cutit, servetel ) = 120.000 set
Containere mobile cu utilizare speciala
Los-Nr.: 1
34221000 Fahrbare Großbehälter für besondere Zwecke
1. Container dublu tip dormitor cu baie = 3 buc.
Curele
Los-Nr.: 2
19212510 Gurtbänder
1. Sistem de contentionare magnetica pacient - 20 buc.