29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 116539-2021
Rumunia-Târgoviște: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 046-116539
Sprostowanie
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
DB-CL-02 – Surse de apă, rezervoare, stații de clorinare, stații pompare, aducțiuni pentru Titu, Conțești, Răcari, Lungulețu, Potlogi, Odobești, Ciocănești, Slobozia Moară, Produlești
Numer referencyjny: DB-CL-02
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-02 – Surse de apă, rezervoare, stații de clorinare, stații pompare, aducțiuni pentru Titu, Conțești, Răcari, Lungulețu, Potlogi, Odobești, Ciocănești, Slobozia Moară, Produlești”, incluzand proiectarea de detaliu şi execuţia construcțiilor civile, a instalatiilor mecanice, electrice şi de automatizare, inclusiv furnizarea și montarea echipamentelor aferente, pentru extinderea si reabilitarea frontului de captare Branistea, construcția statiei de pompare si a aductiunii pentru transmiterea apei din Gospodaria de apă (GA) Titu in gospodariile de apa Contesti, Colacu, Racari, Ciocanesti, Slobozia Moara, Pitaru, Lunguletu, lucrari de reabilitare, extindere si integrare in sistemul SCADA a obiectelor din gospodariile de apa, lucrari de reabilitare si extindere a gospodariei de apa Produlesti.
Obiect 1: reabilitare si extindere front de captare Branistea (Titu):
— reabilitare 10 puturi existente (H = 25 m);
— executie 5 foraje noi (adancime 25 m, debit 6,5 l/s/foraj).
Obiect 2: conducte noi de aductiune intre GA Titu si gospodariile de apa Contesti, Colacu, Racari, Ciocanesti, Slobozia Moara, Pitaru, Lunguletu:
— conducte de aductiune principale: GA Titu-GA Ciocanesti-GA Slobozia Moara si GA Titu-GA Pitaru (lungime totală 38 410 m);
— conducta de aductiune secundara (din conducta de aductiune principala spre gospodariile de apa) (lungime totală 12 636 m).
Obiect 3: reabilitare si extindere gospodarii de apa din SZA Titu: Titu, Contesti, Colacu, Racari, Ciocanesti, Slobozia Moara, Pitaru, Lunguletu:
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Titu;
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Contesti;
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Racari;
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Colacu;
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Slobozia Moara;
— gospodarie de apa noua Ciocanesti;
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Pitaru (Potlogi);
— reabilitare si extindere Gospodarie de apa Lunguletu;
Obiect 4: reabilitare si extindere Gospodarie de apa Produlesti.
Contractul include:
(a) elaborare proiect tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie;
(b) elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei;
(c) lucrari de constructie;
(d) furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
(e) testare si punere in functiune;
(f) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie.
Durata de proiectare a lucrariloor (inclusiv obtinerea autorizatiei de construire) este de sase luni. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 18 luni.
Perioada de garantie este de 36 de luni.
Note:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 19;
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare:
— 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor;
— 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.