Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București”
Referenznummer der Bekanntmachung: 4433953/2019/24
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire. Valoarea estimata fara TVA: 952.638.435,00 lei. Interval valoric: 30.225.493,93 lei (valoare minima estimata a celui mai mic contract subsecvent) - 952.638.435,00 lei (valoare estimata a celui mai mare acord cadru)
Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor - 15 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări cu 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34928400 Stadtmobiliar
44400000 Diverse vorgefertigte Erzeugnisse und zugehörige Artikel
45111291 Erschließungsarbeiten
45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
71421000 Landschaftsgärtnerische Gestaltung
77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze
77340000 Baum- und Heckenschnitt
90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire.