Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Chafea/2019/Health/16 privind capacitatea rețelelor europene de referință și schimbul de cunoștințe prin mobilitatea pe termen scurt și schimbul profesioniștilor din domeniul sănătății
Număr de referinţă: Chafea/2019/Health/16
II.1.2)Cod CPV principal73110000 Servicii de cercetare
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul contractului este de a facilita și finanța sejururi profesionale pe termen scurt pentru profesioniștii din domeniul sănătății care lucrează la un furnizor de servicii medicale, membru sau partener afiliat, al unui ERN, la un alt furnizor al aceluiași ERN. Scopul acestor vizite este să împărtășească, să facă schimb și să dobândească expertize clinice și organizaționale, cele mai bune practici și cunoștințe între membrii ERN și să crească și să consolideze cooperarea în cadrul rețelei.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)73110000 Servicii de cercetare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se vedea caietul de sarcini al licitației.