Szolgáltatások - 11864-2022
Submission deadline has been amended by:  77311-2022
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2022/S 006-011864
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kelenföldi Duna-parti sétány tervezése
Hivatkozási szám: EKR001699072021
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Kelenföldi Duna-parti sétány projekt célja, hogy Buda déli partszakaszán egy új, gyalogos, kerékpáros és szabadidős infrastruktúra létrehozásával közelebb hozzuk az embereket a Dunához, biztosítva a budai Duna-part egybefüggő gyalogos és kerékpáros végigjárhatóságát. A beruházás az Öböl utcánál kezdődik, majd ~3600 m hosszan haladhat dél felé. A sétány a Galvani utcánál csatlakozik a tervezés alatt álló új Duna-híd budai hídfőtérhez, majd tovább haladva a Keserű-ér újabb híddal történő átszelése (~25 m nyílásközű) után csatlakozik az Árasztó úthoz, ez a szakasz kiviteli terv szinten dolgozandó ki. Innen az Árasztó út nyomvonalán végig haladva, a Hosszúréti-patakon átvezetve vezeti el a kerékpáros és gyalogos forgalmat a kerülethatárig, ez vázlattervi szintig készül el. A sétány 20-30 méter szélességű (így ~100 000 m2 területű), és magában foglal egy lineáris zöldinfrastruktúrát, amely megfelelően széles sávban épül ki ahhoz, hogy párhuzamosan többféle rekreációs használatra is alkalmas lehessen.
A nyertes ajánlattevő részletes feladatmeghatározását a Műszaki leírás tartalmazza.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71241000 Megvalósíthatósági tanulmány, tanácsadó szolgáltatás, elemzés
71242000 Projekt- és tervelőkészítés, költségbecslés
71311300 Infrastruktúrával kapcsolatos tanácsadói szolgáltatások
71312000 Építőmérnöki tanácsadó szolgáltatások
71313000 Környezetvédelmi mérnöki tanácsadó szolgáltatások
71313400 Építkezéssel kapcsolatos környezeti hatáselemzés
71322500 Közlekedési berendezésekkel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
71400000 Várostervezési és tájrendezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tervezési feladat a Döntéselőkészítő Dokumentáció szerinti vizsgálatok alapján kiválasztott fejlesztések jelen tervezési diszpozícióban szereplő szempontok szerinti megvalósítása a projekt teljes szakaszán. Feladat továbbá az Öböl utca - Árasztó út szakaszán a beavatkozások komplex, minden szakágra kiterjedő engedélyezési és kiviteli terv szintű tervezése, a szükséges engedélyek és jóváhagyások megszerzése. Nyertes ajánlattevő (Tervező) feladata továbbá a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás Közbeszerzési dokumentációja műszaki köteteinek (3.4. fejezet) elkészítése, közbeszerzési eljárás során rendelkezésre állás. A tervezés ütemtervét a szerződés melléklete tartalmazza.
Tervező feladata emellett az Új Duna-híd projekt keretében kisajátítandó hídfőtér közlekedési infrastruktúrán túlnyúló területén a tájépítészeti tervek elkészítése, valamint a sétány és a kiteresedés megfelelő illesztése a hídprojekthez.
A tervező feladata:
- Az engedélyezési tervek kidolgozása során felmerülő kérdésekben a tervezési feladat véglegesítésére részletes Döntéselőkészítő Dokumentációk (DeD) készítése (három változat kidolgozása) a teljes tervezési szakaszra;
- A dokumentációnak tartalmaznia kell legalább az alábbiakat (döntéselőkészítési szinten):
o Infrastruktúra, útépítés (gyalogos, kerékpáros, futópálya)
o Műtárgy
o Közvilágítás
o Közműhelyzet
o Vízelvezetés
o Árvízvédelem
o Környezetvédelem
o Költségbecslés
o Környezetrendezés, Geodéziai felmérés;
- Előzetes vizsgálati dokumentáció elkészítése a teljes tervezési területre, előzetes vizsgálati eljárás lefolytatása; indokolt esetben környezeti hatásvizsgálat lefolytatása, környezetvédelmi engedély beszerzése;
- Natura 2000 hatásvizsgálati dokumentáció elkészítése;
- Ütemterv készítése;
- Tájépítészeti tervezés;
- Favédelmi terv készítése
- Teljes körű, minden szükséges szakágra kiterjedő engedélyezési terv készítése az Öböl utca- Keserű-ér szakaszra;
- A terveknek tartalmaznia kell legalább az alábbiakat (engedélyezési terv szinten):
o Útépítés (gyalogos, kerékpáros, futópálya)
o Közmű
o Forgalomtechnika
o Méret és mennyiségszámítás
o Környezetrendezés;
- Bírálati engedélyezési tervek elkészítése és tervbemutatójának megtartása;
- Észrevételek és bírálatok szerint javított engedélyezési tervek elkészítése;
- Hatályos településrendezési eszközök vizsgálata, adatszolgáltatás és telepítési tanulmány készítése a szükséges településrendezési tervmódosítások elvégzéséhez és közreműködés a módosításban;
- Új Duna-híd kiszabályozott hídfőterének tájépítészeti megtervezése, csatlakozási pontok figyelembevételével (hídhoz, sétányhoz)
- Terület érintettséghez a kisajátítási tervek elkészítése és záradékoltatása és ezzel összefüggésben felmerülő tervezések (talajvédelmi terv stb.);
- Tulajdonosi, kezelői és üzemeltetési határok tervének elkészítése, jóváhagyatása;
- A megvalósításhoz szükséges összes engedély megszerzése, beleértve minden hozzájárulást és jóváhagyást is valamennyi terv esetén;
- Előzetes régészeti dokumentáció elkészíttetése;
- Szükség esetén a fakivágási engedély megszerzése;
- Kisebb épületek-építmények tervezése (WC-mosdó-pelenkázó, üzemeltetési épület kiviteli tervi szinten, távlatban telepíthető büfék koncepciótervi szinten).
- Közművek tekintetében az engedélyek megszerzéséhez szükséges teljes körű engedélyezési dokumentáció elkészítése, végleges - amennyiben indokolt elvi - engedélyek beszerzése;
- Vízjogi létesítési engedély megszerzése csapadékvíz elvezetésre vonatkozóan;
- Árvízi védekezéshez szükséges műszaki tartalom megtervezése, hatósági engedélyezési eljárás lefolytatása;
- Kiviteli tervek elkészítése, minden engedély és hozzájárulás megszerzése;
- A terveknek tartalmaznia kell legalább az alábbiakat (kiviteli terv szinten):
o Közműgenplán
o Forgalomtechnika (kerékpáros hálózat illesztése a meglévőhöz/tervezetthez)
o Szükség szerint bontási tervek
o Hulladékgazdálkodás
o Tételes árazatlan és árazott költségvetés;
- Bírálati kiviteli tervek elkészítése és tervbemutatójának megtartása;
- Műtárgy kiviteli terv hatóság általi jóváhagyatása;
- Organizációs terv elkészítése;
- Közreműködés a Megrendelő által irányított részvételiségi folyamatban, ennek keretében a Megrendelő által lefolytatott lakossági igényfelmérések során feltárt lakossági igények, elvárások lehetőség szerinti beépítése a tervekbe, részvétel lakossági fórumokon, tájékoztató eseményeken, tervezési workshopokon, illetve a lakossági tájékoztatáshoz, információ nyújtáshoz szükséges vizualizációs anyagok magas színvonalon történő elkészítése; Jóváhagyott és engedéllyel rendelkező tervek alapján kivitelező kiválasztására irányuló eljárásban közbeszerzési dokumentáció műszaki köteteinek összeállítása, továbbá 322/2015. Kr. 10. §-ában foglalt feladatok ellátása;
- Vezetői tájékoztatást szolgáló anyagok elkészítése.