II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord cadru furnizare piese de schimb pentru autobuze
Număr de referinţă: 13008995_2022_PAAPD1326541
II.1.2)Cod CPV principal34300000 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule
II.1.4)Descriere succintă:
Acord cadru de furnizare piese de schimb pentru autobuze care se va încheia cu mai mulți operatori, fără reluarea competiției, respectiv cu primii doi ofertanţi în ordinea crescătoare a preţurilor ofertate, declarati castigatori, pentru fiecare lot din cele 17 si in baza caruia se vor semna contractele subsecvente de furnizare piese de schimb. În situaţia în care primul ofertant din clasament, respectiv primul promitent-furnizor, nu va putea răspunde solicitării entităţii contractante de atribuire a unui contract subsecvent, în perioada de valabilitate a acordului-cadru, refuzând semnarea acestuia, entitatea contractantă va solicita semnarea contractului subsecvent promitentului-furnizor clasat pe următorul loc în clasamentul în baza căruia se vor încheia acordurile-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual si de cate ori va fi necesar. Cantitatile minime si maxime pentru acordul cadru si pentru cel mai mare contract subsecvent sunt mentionate in caietul de sarcini. Cantităţile menţionate sunt estimative şi achizitorul nu se angajează la achiziţionarea acestora. În acest sens, achizitorul îşi rezervă dreptul ca unele produse să fie achiziţionate peste cantitatea maximă estimată prevazută în acordul cadru, iar altele să fie achiziţionate în cantităţi mai mici decât cantitatea minimă estimată sau să nu fie achiziţionate deloc. Contractele subsecvente nu vor prevedea cantităţi de produse, ci doar o valoare totală şi se vor derula pe bază de comenzi, emise conform nevoii de consum a achizitorului. Perioada de valabilitate este de 24 luni pentru acordul cadru si de pâna la 12 luni pentru fiecare contract subsecvent, in functie de necesitati. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot in parte este de: 83.700 lei pentru lotul nr.1; 146.600 lei pentru lotul nr.2; 255.200 lei pentru lotul nr.3, 90.600 lei pentru lotul nr.4, 151.800 lei pentru lotul nr.5, 338.300 lei pentru lotul nr.6, 77.000 lei pentru lotul nr.7, 200.900 lei pentru lotul nr.8, 630.500 lei pentru lotul nr.9, 285.800 lei pentru lotul nr.10, 74.000 lei pentru lotul nr.11, 60.300 lei pentru lotul nr.12, 32.200 lei pentru lotul nr.13, 12.000 lei pentru lotul nr.14, 9.700 lei pentru lotul nr.15, 71.300 lei pentru lotul nr.16, 5.130 lei pentru lotul nr.17.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 4 608 600.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 17
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 17
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Piese de schimb - cutie viteze Solaris
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)34300000 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Piese de schimb - cutie viteze Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb motor, sisteme alimentare si frânare MAZ 103
Lot nr.: 13
Piese de schimb motor, sisteme alimentare si frânare MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Geamuri MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb diverse Solaris
Lot nr.: 3
Piese de schimb diverse Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb etrier Solaris
Lot nr.: 17
Piese de schimb etrier Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb diverse MAZ 103
Lot nr.: 11
Piese de schimb diverse MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb motor, sistem direcție si suspensie Solaris
Lot nr.: 6
Piese de schimb motor, sistem direcție si suspensie Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Acumulatori auto, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb sisteme direcție, transmisie si suspensie MAZ 103
Lot nr.: 12
Piese de schimb sisteme direcție, transmisie si suspensie MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb – sistem climatizare Solaris
Lot nr.: 7
Piese de schimb – sistem climatizare Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb - caroserie Solaris
Lot nr.: 1
Piese de schimb - caroserie Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb sistem alimentare, furtunuri turbocompresor Solaris
Lot nr.: 10
Piese de schimb sistem alimentare, furtunuri turbocompresor Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb sistem video si sistem informare calatori Solaris
Lot nr.: 8
Piese de schimb sistem video si sistem informare calatori Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb sistem electric MAZ 103
Lot nr.: 14
Piese de schimb sistem electric MAZ 103, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb sisteme de admisie si de evacuare Solaris
Lot nr.: 9
Piese de schimb sisteme de admisie si de evacuare Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb – sistem electric Solaris
Lot nr.: 4
Piese de schimb – sistem electric Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.
Piese de schimb – sistem frânare si punte fata Solaris
Lot nr.: 5
Piese de schimb – sistem frânare si punte fata Solaris, conform datelor din caietul de sarcini.