Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sisäministeriö- IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Kehitys- ja ylläpitopalvelut - Intranetin tuen ja kehittämisen palvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: VN/6247/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Sisäministeriön hallinnonalan SharePoint 2016-intranetien pääkäyttäjien tuen ja konsultoinnin, virhetilanteiden korjauksen sekä kehittämisen palvelut.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Sopimuskausi on kolme (3) vuotta, jonka jälkeen hankintayksiköllä on mahdollisuus jatkaa sopimusta kahden (2) vuoden pituisella optiokaudella.
Suomi-Valtioneuvosto: Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
2022/S 001-001208
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: VN/6247/2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: