Meddelande för ändringar eller ytterligare uppgifter
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 278/19
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod48800000 Informationssystem och servrar
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar datacenter till Göteborgs Stad och övriga myndigheter i upphandlingen.
— Servrar
— Datalagring
— Nätverksutrustning
— Service och support
— Produktnära tjänster.