Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Polttoaineiden hankinta jakeluasemilta
Reference number: HEL 2022-003271
II.1.2)Main CPV code09130000 Petroleum and distillates
II.1.4)Short description:
Helsingin kaupungin rakentamispalveluliikelaitos (Stara) kilpailuttaa polttoaineiden hankinnan jakeluasemilta tämän tarjouspyynnön, ja sen liitteenä olevien asiakirjojen mukaisesti.
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin liitteessä (liite 2).
Hankintaa koskeva sopimusluonnos on liitteenä (liite 3).
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 12 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Polttoaineiden hankinta Helsingin alueen jakeluasemilta.