Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tilastokeskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - CRM-järjestelmän ylläpito- ja kehityspalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: TK/2517/02.01.01/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
CRM järjestelmän ylläpito ja kehityspalvelut.
Hankinta toteutettiin Hanselin IT-konsultointi 2021-2025 DPS-järjestelmästä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on Tilastokeskus CRM-järjestelmän ylläpito- ja kehityspalvelut.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset kuvattiin tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinta koski sopimuskautta, ja kattaa jatkuvan ylläpidon palvelut sekä kehitystyön.