Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σχέδια δράσης για τη διατήρηση των απειλούμενων επικονιαστικών ειδών στην ΕΕ
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0025
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο αριθμός των απειλούμενων με εξαφάνιση επικονιαστικών ειδών είναι υψηλός. Η διατήρησή τους απαιτεί συντονισμένη προσέγγιση και αξιοποίηση των καλύτερων διαθέσιμων γνώσεων. Τρία σχέδια δράσης στο πλαίσιο αυτής της σύμβασης θα προσφέρουν ένα στοχευμένο και οικονομικά αποδοτικό πλαίσιο δράσης διατήρησης για μια σειρά επικονιαστικών ειδών.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Σχέδια δράσης για τη διατήρηση των απειλούμενων επικονιαστικών ειδών στην ΕΕ.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Action Plans for Conservation of Threatened Pollinator Species in the EU
Reference number: ENV/2020/OP/0025
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The number of pollinator species threatened with extinction is high. Their conservation requires a coordinated approach and utilisation of the best available knowledge. Three Action Plans under this contract will deliver a targeted and cost-effective conservation action framework for a number of pollinator species.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Action Plans for conservation of threatened pollinator species in the EU.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Veiksmų planai siekiant išsaugoti ES nykstančias apdulkintojų rūšis
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0025
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Apdulkintojų rūšių, kurioms kyla grėsmė išnykti, yra daug. Siekiant jas išsaugoti reikia veikti koordinuotai ir pasinaudoti geriausiomis turimomis žiniomis. Pagal šią sutartį sudarius tris veiksmų planus bus numatyti tikslinė ir ekonomiškai efektyvi daugelio apdulkintojų rūšių išsaugojimo veiksmų sistema.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Veiksmų planai siekiant išsaugoti ES nykstančias apdulkintojų rūšis.