II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II PN - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2022
Reference number: S.270.1.1.2021
II.1.2)Main CPV code77200000 Forestry services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej lasu, a także zadrzewień oraz utrzymania obiektów turystycznych i edukacyjnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2022.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Chełmno
Lot No: 21
II.2.2)Additional CPV code(s)75251120 Forest-firefighting services
77200000 Forestry services
77210000 Logging services
77211000 Services incidental to logging
77211100 Timber harvesting services
77211200 Transport of logs within the forest
77211300 Tree-clearing services
77211400 Tree-cutting services
77211500 Tree-maintenance services
77211600 Tree seeding
77230000 Services incidental to forestry
77231000 Forestry management services
77231200 Forest pest control services
77231600 Afforestation services
II.2.4)Description of the procurement:
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej lasu, a także zadrzewień oraz utrzymania obiektów turystycznych i edukacyjnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Jamy w roku 2022.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej lasu, a także zadrzewień oraz utrzymania obiektów turystycznych i edukacyjnych wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 3.1. – rozmiar prac według grup czynności, czynności
i lokalizacji;
Załącznik nr 3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna;
Załącznik nr 3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 3.4. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 3.5. – informacja o stosowaniu możliwych technologii pozyskania drewna;
Załącznik nr 3.6. - zestawienie pozycji z planowaną ochroną nalotów
i podrostów
Załącznik nr 3.7. - zestawienie przewidywanych ilości nasion i miejsca zbioru
3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1. - 3.3. oraz 3.5. – 3.7. mają charakter szacunkowy.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa Decyzja nr 95/2021 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w sprawie ustalenia standardu technologii wykonawstwa i odbioru regionalnych prac leśnych oparta na Decyzji nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 17 marca 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Określony z tej decyzji szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia stanowił podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zawartych w Załączniku nr 4 do SWZ (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych).
5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 4 do SWZ.
6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 4 do SWZ.
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Łunawy
Lot No: 22
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Biały Bór
Lot No: 23
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Marusza
Lot No: 24
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Zakurzewo
Lot No: 25
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Dusocin
Lot No: 26
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Zarośle
Lot No: 27
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Zwierzyniec
Lot No: 28
Wykonywanie w 2022 roku usług związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Lipowa Góra
Lot No: 29
Usługi - 129954-2022
Polska-Rogóźno: Usługi leśnictwa
2022/S 050-129954
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Wyniki postępowania
Usługi
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Numer referencyjny: S.270.1.1.2021
II.1.2)Główny kod CPV
77200000 Usługi leśnictwa
II.1.4)Krótki opis:
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Część nr: 21
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów
77210000 Usługi pozyskiwania drewna
77211000 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna
77211100 Usługi cięcia drewna
77211200 Transport dłużyc na terenie lasów
77211300 Usługi selekcji drzew
77211400 Usługi wycinania drzew
77211500 Usługi pielęgnacji drzew
77211600 Sadzenie drzew
77230000 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa
77231000 Usługi gospodarki leśnej
77231200 Usługi zwalczania szkodników leśnych
77231600 Usługi zalesiania
II.2.4)Opis zamówienia:
Część nr: 22
Część nr: 23
Część nr: 24
Część nr: 25
Część nr: 26
Część nr: 27
Część nr: 28
Część nr: 29