Direttiva 2004/18/CE
II.1)Descrizione
II.1.1)Denominazione conferita all'appalto dall'amministrazione aggiudicatrice:
Realizzazione di una lista rossa europea degli ortotteri
II.1.2)Tipo di appalto e luogo di consegna o di esecuzioneServizi
Categoria di servizi n. 12: Servizi attinenti all’architettura e all’ingegneria, anche integrata; servizi attinenti all’urbanistica e alla paesaggistica; servizi affini di consulenza scientifica e tecnica; servizi di sperimentazione tecnica e analisi
Luogo principale di esecuzione dei lavori, di consegna delle forniture o di prestazione dei servizi: «extra muros».
Codice NUTS
II.1.4)Informazioni relative all'accordo quadro
II.1.5)Breve descrizione dell'appalto o degli acquisti
Più di 1 000 specie di cavallette, grilli e folidottera (ortotteri) sono presenti in Europa. A causa delle loro piccole gamme di distribuzione, tali specie sono indicatori eccellenti per l'identificazione e la conservazione dei punti nevralgici per la biodiversità. Sono molto sensibili alle modifiche di destinazione del terreno e, di conseguenza, sono spesso usati come bioindicatori nelle valutazioni di impatto ambientale.
Una lista rossa europea degli ortotteri è uno strumento utile per valutare il valore di conservazione dei siti nelle valutazioni di impatto ambientale e identificare le lacune nella rete di conservazione. Le specie minacciate otterranno maggiore attenzione stimolando azioni di conservazione da parte delle autorità nazionali. Questa lista rossa integra la serie di liste rosse finanziata dalla Commissione fino ad oggi:
http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/species/redlist_en.htm
II.1.6)Vocabolario comune per gli appalti (CPV)90700000 Servizi ambientali
II.2)Quantitativo o entità dell'appalto
II.2.1)Quantitativo o entità totale:
Appalto singolo per 24 mesi con un bilancio compreso tra 200 000 EUR e 250 000 EUR.
Valore stimato, IVA esclusa:
Valore: tra 200 000 e 250 000 EUR
II.2.2)OpzioniOpzioni: no
Diensten - 130731-2014
Beknopt weergeven
België-Brussel: Opstelling van een Europese rode lijst van rechtvleugeligen
2014/S 076-130731
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Richtlijn 2004/18/EG
II.1)Beschrijving
II.1.1)Door de aanbestedende dienst aan de opdracht gegeven benaming:
Opstelling van een Europese rode lijst van rechtvleugeligen.
II.1.2)Type opdracht en plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de diensten
Dienstencategorie nr 12: Bouwkundige diensten; technische en geïntegreerde technische diensten; diensten van stedenbouw en landschapsarchitectuur; diensten voor aanverwante technische en wetenschappelijke advisering; diensten voor het uitvoeren van technische proeven en analyses
Belangrijkste plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de diensten: „extra muros”.
NUTS-code
II.1.4)Inlichtingen over de raamovereenkomst
II.1.5)Korte beschrijving van de opdracht of de aankoop/aankopen
Er komen meer dan 1 000 soorten sprinkhanen, krekels en sabelsprinkhanen (rechtvleugeligen) in Europa voor. Door hun geringe spreiding vormen deze soorten uitstekende indicatoren voor de identificatie en instandhouding van biodiversiteitshotspots. Zij zijn zeer gevoelig voor veranderingen in bodemgebruik en worden daarom vaak gebruikt als bio-indicatoren in milieueffectbeoordelingen.
Een Europese rode lijst van rechtvleugeligen is een nuttig instrument voor het beoordelen van de instandhoudingswaarde van locaties in milieueffectbeoordelingen en voor de identificatie van lacunes in het instandhoudingsnetwerk. Bedreigde soorten zullen meer aandacht krijgen, waardoor nationale overheden worden gestimuleerd tot het ondernemen van instandhoudingsacties. Deze rode lijst vormt een aanvulling op de reeks rode lijsten die de Commissie tot dusver heeft gefinancierd:
II.1.6)CPV-classificatie (Gemeenschappelijke woordenlijst overheidsopdrachten)
90700000 Milieuzorgdiensten
II.2)Hoeveelheid of omvang van de opdracht
II.2.1)Totale hoeveelheid of omvang:
Enkelvoudige opdracht voor 24 maanden met een begroting tussen 200 000 EUR en 250 000 EUR.
Geraamde waarde zonder btw:
Tussen 200 000 en 250 000 EUR
II.2.2)Inlichtingen over opties
Opties: neen
Usługi - 130731-2014
Wyświetl widok skrócony
Belgia-Bruksela: Opracowanie europejskiego czerwonego wykazu prostoskrzydłych
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2004/18/WE
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie europejskiego czerwonego wykazu prostoskrzydłych
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: poza siedzibą zamawiającego.
Kod NUTS
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
W Europie występuje ponad 1 000 gatunków koników polnych, świerszczy oraz pasikoników (prostoskrzydłych). Ze względu na niewielki zasięg występowania gatunki te stanowią doskonałe wskaźniki umożliwiające identyfikację i ochronę miejsc o ogromnej różnorodności biologicznej. Są one bardzo wrażliwe na zmiany w użytkowaniu gruntów, a przez to często wykorzystywane jako biowskaźniki w ocenach oddziaływania na środowisko.
Europejski czerwony wykaz prostoskrzydłych to przydatne narzędzie służące ocenie szczególnej wartości przyrodniczej miejsc w ramach ocen oddziaływania na środowisko oraz identyfikowaniu luk w sieci ochrony środowiska. Dzięki niemu zwrócona zostanie większa uwaga na zagrożone gatunki, stymulując przy tym działania ochronne prowadzone przez lokalne władze. Niniejszy czerwony wykaz stanowić będzie uzupełnienie serii czerwonych wykazów, które zostały do tej pory sfinansowane przez Komisję:
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Jedna umowa na okres 24 miesięcy z budżetem w zakresie 200 000–250 000 EUR.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 200 000 i 250 000 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie