Λουξεμβούργο-Λουξεμβούργο: Εξασφάλιση της αξιοπιστίας των εγκαταστάσεων SRZ (με κατανεμητές ζώνης) των κτιρίων Louise Weiss, Salvador de Madariaga, Winston Churchill και Pierre Pflimlin, στο Στρασβούργο
2015/S 075-131100
Γνωστοποίηση ανάθεσης σύμβασης
Οδηγία 2004/18/ΕΚ
II.1)Περιγραφή
II.1.1)Ονομασία που δόθηκε στη σύμβαση
Εξασφάλιση της αξιοπιστίας των εγκαταστάσεων SRZ (με κατανεμητές ζώνης) των κτιρίων Louise Weiss, Salvador de Madariaga, Winston Churchill και Pierre Pflimlin, στο Στρασβούργο.
II.1.2)Είδος της σύμβασης και τόπος των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχήςΈργα
Πραγματοποίηση, με οποιαδήποτε μέσα, έργου που ανταποκρίνεται στις οριζόμενες από τις αναθέτουσες αρχές απαιτήσεις
Κύριος τόπος ή τοποθεσία των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχής: Στρασβούργο, ΓΑΛΛΙΑ.
Κωδικός NUTS
II.1.4)Σύντομη περιγραφή της σύμβασης ή των αγορών
Εξασφάλιση της αξιοπιστίας των εγκαταστάσεων SRZ (με καταμετρητές ζώνης) των κτιρίων Louise Weiss (LOW), Winston Churchill (WIC), Salvador de Madariaga (SDM), Pierre Pflimlin (PFL) του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Στρασβούργο.
Ο αριθμός εγκαταστάσεων SRZ στο σύνολο των κτιρίων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Στρασβούργο είναι 88.
Οι εν λόγω εγκαταστάσεις κατανέμονται ως ακολούθως:
— κτίριο Louise Weiss:
Πύργος: 36;
Κτίριο Υποδοχής Κοινού (ERP): 37,
— κτίριο Winston Churchill: 8,
— κτίριο Salvador de Madariaga: 4,
— κτίριο Pierre Pflimlin: 3.
Η προθεσμία εκτέλεσης της σύμβασης ορίζεται σε 374 εργάσιμες ημέρες, συμπεριλαμβανομένης της άρσης των επιφυλάξεων, από την ημερομηνία αποστολής της εντολής παροχής υπηρεσιών.
II.1.5)Κοινό λεξιλόγιο για τις δημόσιες συμβάσεις (CPV)45310000 Εργασίες ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, 45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
II.1.6)Πληροφορίες για τη συμφωνία περί δημοσίων συμβάσεων (GPA)Η σύμβαση καλύπτεται από τη συμφωνία περί δημοσίων συμβάσεων (Government Procurement Agreement – GPA): ναι
II.2)Συνολική τελική αξία της σύμβασης/των συμβάσεων
II.2.1)Συνολική τελική αξία της σύμβασης/των συμβάσεων
Luxemburg-Luxemburg: Förhöjning av tillförlitligheten hos rummen för underordnade fördelningsstativ i byggnaderna Louise Weiss, Salvador de Madariaga, Winston Churchill och Pierre Pflimlin, Strasbourg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Direktiv 2004/18/EG
II.1)Beskrivning
II.1.1)Benämning på upphandlingen
Förhöjning av tillförlitligheten hos rummen för underordnade fördelningsstativ i byggnaderna Louise Weiss, Salvador de Madariaga, Winston Churchill och Pierre Pflimlin, Strasbourg
II.1.2)Typ av upphandling och plats för byggentreprenad, leverans eller utförandeByggentreprenader
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning, leverans eller utförande: Strasbourg, FRANKRIKE.
NUTS-kod
II.1.4)Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Förhöjning av tillförlitligheten hos rummen för underordnade fördelningsstativ i Europaparlamentets byggnader Louise Weiss (LOW), Salvador de Madariaga (SDM) och Pierre Pflimlin (PFL) i Strasbourg.
Det finns 88 rum för underordnade fördelningsstativ för alla Europaparlamentets byggnader i Strasbourg.
Dessa rum är fördelade enligt följande:
— Louise Weiss-byggnaden:
Tornet: 36;
ERP: 37,
— Winston Churchill-byggnaden: 8,
— Salvador de Madariaga-byggnaden: 4,
— Pierre Pflimlin-byggnaden: 3.
Utförandeperioden för kontraktet är satt till 374 arbetsdagar, inbegripet återtagande av reservationer, från datumet då instruktionerna sänts.
II.1.5)Gemensam terminologi vid offentlig upphandlng (CPV-referensnummer)45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.6)Information om avtalet om offentlig upphandlingUpphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2)Det slutliga totala värdet av kontraktet/kontrakten
II.2.1)Det slutliga totala värdet av kontraktet/kontrakten