Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Supply of A4 size white paper for the Court of Justice of the European Union
Reference number: COJ-PROC-20/023
II.1.2)Main CPV code30197630 Printing paper
II.1.4)Short description:
Supply of A4 size white paper for the Court of Justice of the European Union (total estimated quantity for the maximum duration of the contract: 1 200 pallets):
— type 1: white paper composed of virgin fibres;
— type 2: white paper composed of 100% recycled fibres;
— type 3: white paper composed of virgin fibres obtained from eucalyptus globulus.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
— type 1: white paper composed of virgin fibres (total estimated quantity for the maximum duration of the contract: 400 pallets);
— type 2: white paper composed of 100% recycled fibres (total estimated quantity for the maximum duration of the contract: 400 pallets);
— type 3: white paper composed of virgin fibres obtained from eucalyptus globulus (total estimated quantity for the maximum duration of the contract: 400 pallets).
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Valkoisen A4-kokoisen paperin toimittaminen Euroopan unionin tuomioistuimelle
Viitenumero: COJ-PROC-20/023
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi30197630 Painopaperi
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Valkoisen A4-kokoisen paperin toimittaminen Euroopan unionin tuomioistuimelle (arvioitu kokonaismäärä sopimuksen enimmäiskestoaikana: 1 200 lavaa):
— tyyppi 1: valkoinen neitsytkuidusta valmistettu paperi,
— tyyppi 2: valkoinen 100-prosenttisesti kierrätetystä kuidusta valmistettu paperi,
— tyyppi 3: valkoinen kuume-eukalyptuksen (eucalyptus globulus) neitsytkuidusta valmistettu paperi.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
— tyyppi 1: valkoinen neitsytkuidusta valmistettu paperi (arvioitu kokonaismäärä sopimuksen enimmäiskestoaikana: 400 lavaa),
— tyyppi 2: valkoinen 100-prosenttisesti kierrätetystä kuidusta valmistettu paperi (arvioitu kokonaismäärä sopimuksen enimmäiskestoaikana: 400 lavaa),
— tyyppi 3: valkoinen kuume-eukalyptuksen (eucalyptus globulus) neitsytkuidusta valmistettu paperi (arvioitu kokonaismäärä sopimuksen enimmäiskestoaikana: 400 lavaa).
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Balto A4 formato popieriaus tiekimas Europos Sąjungos Teisingumo Teismui
Nuorodos numeris: COJ-PROC-20/023
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas30197630 Popierius spausdintuvams
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Balto A4 formato popieriaus tiekimas Europos Sąjungos Teisingumo Teismui (bendras kiekis, numatytas ilgiausiai sutarties trukmei: 1 200 palečių):
– 1 tipas: baltas popierius, pagamintas iš neapdorotų pluoštų;
– 2 tipas: baltas popierius, pagamintas iš 100 proc. perdirbtų pluoštų;
– 3 tipas: baltas popierius, pagamintas iš neapdorotų pluoštų, išgautų iš Eucalyptus globulus.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
– 1 tipas: baltas popierius, pagamintas iš neapdorotų pluoštų (kiekis, numatytas ilgiausiai sutarties trukmei: 400 palečių);
– 2 tipas: baltas popierius, pagamintas iš 100 proc. perdirbtų pluoštų kiekis, numatytas ilgiausiai sutarties trukmei: 400 palečių);
– 3 tipas: baltas popierius, pagamintas iš neapdorotų pluoštų, gautų iš Eucalyptus globulus (kiekis, numatytas ilgiausiai sutarties trukmei: 400 palečių).
Fornituri - 132194-2021
il-Lussemburgu-Lussemburgu: Provvista ta' karti bojod A4 għall-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea
2021/S 053-132194
Avviż dwar l-għoti ta’ kuntratt
Ir-riżultati tal-proċedura tal-akkwist
Provvisti
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Provvista ta' karti bojod A4 għall-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea
Numru ta' referenza: COJ-PROC-20/023
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
30197630 Karta ta' l-istampar
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Provvista ta' karti bojod A4 għall-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea (kwantità totali stmata għat-tul ta' żmien massimu tal-kuntratt: 1 200 palit):
— tip 1: karta bajda magħmula minn fibri verġni;
— tip 2: karta bajda magħmula minn 100 % ta' fibri rkuprati;
— tip 3: karta bajda magħmula minn fibri verġni miksuba minn Eucalyptus globulus.
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
— tip 1: karta bajda magħmula minn fibri verġni (kwantità stmata għat-tul ta' żmien massimu tal-kuntratt: 400 palit);
— tip 2: karta bajda magħmula minn 100 % ta' fibri rkuprati (kwantità stmata għat-tul ta' żmien massimu tal-kuntratt: 400 palit);
— tip 3: karta bajda magħmula minn fibri verġni miksuba minn Eucalyptus globulus (kwantità stmata għat-tul ta' żmien massimu tal-kuntratt: 400 palit).