Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Vjolenza Ċibernetika Kontra n-Nisa
Numru ta' referenza: EIGE/2021/OPER/02
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ġenerali tal-istudju hu li jikkontribwixxi għal politiki u miżuri infurmati aħjar u bbażati fuq l-evidenza dwar azzjoni effettiva kontra l-vjolenza ċibernetika kontra n-nisa. L-għan huwa li jiġu megħjuna l-istituzzjonijiet tal-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri kollha tal-UE fil-ġbir ta’ aktar evidenza dwar il-vjolenza ċibernetika kontra n-nisa.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 230 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Il-kuntratt jimmira li jidentifika politiki nazzjonali eżistenti, riċerka, definizzjonijiet u dejta dwar il-vjolenza ċibernetika kontra n-nisa madwar l-Istati Membri. Dan se jinkludi: kunċetti u definizzjonijiet ta’ forom differenti ta’ vjolenza ċibernetika użati fl-Istati Membri u stħarriġ disponibbli u ġbir ta’ dejta amministrattiva dwar il-vjolenza ċibernetika mal-UE-27 kollha.
L-istudju għandu jiffoka fuq il-vjolenza ċibernetika kontra n-nisa ta’ aktar minn 13-il sena. Din tirrappreżenta l-età legali minima biex tiftaħ kont personali fuq il-maġġoranza tal-pjattaformi tal-midja soċjali, inklużi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, TikTok u Snapchat. Dan jippermetti li l-utenti nisa ta’ gruppi ta’ età differenti jiġu mmirati, sa mill-ewwel aċċess (legali) tagħhom għall-pjattaformi tal-midja soċjali.
L-ambitu ġeografiku se jinkludi l-Istati Membri kollha tal-UE. Il-kuntratt se jitlesta fi żmien 10 xhur mid-data tal-iffirmar tal-kuntratt.