Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:Numéro de référence: KS 2021/681
II.1.2)Code CPV principal90690000 Services d'enlèvement des graffitis
II.1.4)Description succincte:
Upphandlingen avser ramavtal för fortlöpande avrop av saneringsarbeten och omfattar samtliga förekommande saneringsarbeten (asbest, olja och kemiska produkter, PCB-haltiga fogar, mögel, lukt, fukt, klotter samt social sanering) i fastigheter ägda eller förvaltade av beställaren samt övriga fastigheter där beställarens verksamhet förekommer.
Detaljerad beskrivning av upphandlingens omfattning framgår av förfrågningsunderlag Saneringsarbeten KS 2021/681
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90600000 Services de propreté et d'hygiénisation en milieu urbain ou rural, et services connexes
90920000 Services d'hygiénisation d'installations
II.2.4)Description des prestations: