Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Beartais aeráide an AE a mheasúnú de réir dhearcadh AE lár an chéid.
Uimhir thagartha: CLIMA.C.1/SER/2017/0004.
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is é an cuspóir uirlisí cainníochtúla (samhaltaithe) a chur ar fáil agus iad a úsáid d'fhonn na roghanna a mheasúnú le haghaidh bheartas aeráide agus fuinnimh an AE sa todhchaí. Is éard atá i gceist leis sin iarmhairtí eacnamaíocha, comhshaoil agus sóisialta a mheasúnú don AE agus do Bhallstáit aonair. Ní mór samhlacha úrscothacha a úsáid, agus ní mór iad a nuashonrú de réir mar is gá agus is gá an comhtháthú lena mbaineann a áirithiú. Ní mór réamh-mheastachán bonnlíne agus athraithigh ina leith a cheapadh. Ní mór éifeachtaí na mbeartas aeráide agus fuinnimh feideartha a mheasúnú lena n-áirítear na cinn a bhaineann le hastaíochtaí gáis cheaptha teasa neamh-fhuinnimh amhail na cinn a bhaineann le húsáid talún, earnálacha talmhaíochta, dramhaíola agus tionsclaíocha. Faoi dheoidh, ní mór faisnéis a mhalartú trí phróiseas idirghníomhach le saineolaithe agus le páirtithe leasmhara na mBallsát. Ní foláir nó go gclúdóidh an samhaltú na Ballstáit AE go léir ar bhonn aonair, na tíortha is iarrthóirí go léir (mar aon le tíortha Eorpacha eile nuair is féidir). Ní mór gach earnáil a sceitheann astaíochtaí gáis cheaptha teasa a chlúdach.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 750 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90700000 Environmental services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Glao oscailte ar thairiscintí — conradh seirbhíse aonair 24 mhí (buiséad iomlán 750 000 EUR).