Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:Numéro de référence: 2018-2
II.1.2)Code CPV principal45236000 Travaux de nivelage
II.1.4)Description succincte:
Tierps kommun ska upphandla anläggningsentreprenader och beläggning baserat på AB 04 genom dynamiskt inköpssystem. Kvalificering baseras på AMA AF 12, avrop kommer sedan att göras utifrån MF TB och projekteringsdokument.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 20 000 000.00 SEK
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)45236000 Travaux de nivelage
II.2.4)Description des prestations:
Anläggning och beläggning.
II.2.1)Intitulé:
Linjemålning och vägmarkeringar
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)45233251 Travaux de resurfaçage
Delområdet rör vägmarkeringar och annan linjemålning som hör samman med anläggning och beläggning.
136463-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Tierp: Markanläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsentreprenad
Referensnummer: 2018-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anläggning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
45233251 Nybeläggning