We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 137419-2022
Submission deadline has been amended by:  192210-2022
Poland-Kolbuszowa: Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
2022/S 053-137419
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii w ramach projektu „Rozwój odnawialnych źródeł energii w gminie Kolbuszowa i gminie Dzikowiec” - „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych”
Reference number: ZP.271.1.16.2022
II.1.2)Main CPV code
09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych.
2. Ilość dostarczonych i zamontowanych przez Wykonawcę źródeł energii elektrycznej (instalacji fotowoltaicznych) u mieszkańców wynosi 185 szt., w tym:
a) w gminie Kolbuszowa: 150 szt.;
b) w gminie Dzikowiec: 35 szt.
3. Zamówienie obejmuje m.in.:
a) Spotkania grupowe z mieszkańcami przed przystąpieniem do prac montażowych;
b) etap projektowy:
- oględziny na każdym obiekcie,
- ocena techniczna,
- wykonanie dokumentacji projektowej wykonawczej,
- wykonanie dokumentacji projektowej powykonawczej;
c) etap realizacji:
- zorganizowanie magazynu na placu budowy,
- dostawa i montaż instalacji, uruchomienie i regulacje,
- serwis zamontowanych urządzeń.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
09331200 Solar photovoltaic modules
09332000 Solar installation
45300000 Building installation work
45310000 Electrical installation work
45311100 Electrical wiring work
45315600 Low-voltage installation work
45315300 Electricity supply installations
II.2.4)Description of the procurement:
1. Ilość dostarczonych i zamontowanych przez Wykonawcę źródeł energii elektrycznej (instalacji fotowoltaicznych) u mieszkańców wynosi 185 szt., w tym:
2. Zamówienie obejmuje m.in.:
-oględziny na każdym obiekcie,
-ocena techniczna,
-wykonanie dokumentacji projektowej wykonawczej,
-wykonanie dokumentacji projektowej powykonawczej;
-zorganizowanie magazynu na placu budowy,
-dostawa i montaż instalacji, uruchomienie i regulacje,
-serwis zamontowanych urządzeń.
3. Ze względu na stały rozwój technologiczny instalacji fotowoltaicznych, Zamawiający dopuszcza moc pojedynczego modułu fotowoltaicznego minimum 340 W i większej. Dopuszcza się moduły fotowoltaiczne o każdej mocy dopuszczonej na rynku polskim.
Minimalna moc pojedynczej instalacji:
Instalacja min. 2,1 kW – 0 szt.
Instalacja min. 2,4 kW – 0 szt.
Instalacja min 3,0 kW – 185 szt.
W przypadku braku fizycznej możliwości osiągnięcia mocy minimalnej instalacji Zamawiający dopuszczać będzie możliwość zwiększenia mocy instalacji.
Faktyczna końcowa moc pojedynczej instalacji wynikać będzie z dobranych przez Wykonawcę paneli. Zakłada się minimalną moc pojedynczej instalacji wynikającą z wyliczenia ilości paneli dla zaoferowanej przez wykonawcę mocy, przy czym minimalna moc pojedynczych instalacji wynosić będzie odpowiednio: 2,1 kW, 2
kW i 3,0 kW. Oferent przy kalkulowaniu mocy instalacji będzie musiał przyjąć moc wynikającą z przeliczenia mocy paneli do pełnego panelu wykraczającego poza moc minimalną.
Dla przykładu (metodologia wyliczenia mocy na kilku rodzajach mocy):
340 W (moc paneli) x 9 sztuk paneli = 3060 W = 3,06 kW,
380 W (moc paneli x 8 sztuk paneli = 3040 W = 3,04 kW,
400 W (moc paneli) x 8 sztuk paneli = 3200 W = 3,20 kW,
500 W (moc paneli) x 6 sztuk paneli = 3000 W = 3,00 kW,
itd.
Zamawiający uzna za spełniającą warunki udziału w postępowaniu każdą przyjętą przez oferenta moc pojedynczych paneli pod warunkiem, że łączna moc pojedynczej instalacji będzie spełniała w/w minimum mocy oraz, że ilość paneli zostanie tak dobrana, aby wymaganą moc uzyskać przy zastosowaniu minimalnej ilości paneli o zaoferowanej mocy.
4. Równoważność:
1) Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, należy rozumieć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
2) W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Pozostały opis przedmiotu zamówienia stanowi pkt. IV – Rozdział I SWZ oraz Rozdział II SWZ.