M.1. A 321/2015. (X. 30.)Korm. r.(továbbiakban Korm.r.) 21.§ (3) bek a) pontja alapján a felhívás feladásától visszafelé számított 36 hónapban végzett közbeszerzés tárgya szerinti referenciamunkák ismertetése, a Korm.r. 22. §(1)bek alapján igazolva, min. az alábbi tartalommal: a szolgáltatás tárgya olyan részletességgel,hogy abból megállapítható legyen az alkalmassági feltételeknek való megfelelés; a szolgáltatás mennyisége;az ellenszolgáltatásból részesülés aránya; a teljesítés helye; a teljesítés ideje (kezdő és befejező időpont,év/hónap bontás), a szerződést kötő másik fél megnevezése, valamint a részéről információt adó személy neve és telefonszáma, munkára vonatkozó minősítése, nyilatkozat arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e. A referenciamunka akkor tekinthető a felhívás feladásától visszafelé számított 36 hónapon belül teljesítettnek, ha a szerződésszerű teljesítés időpontja erre az időszakra esik, de legfeljebb 6 éven belül megkezdődött.
M.2. A Korm.r. 21. §(3) bek. b)pontja szerint, azon a szakembereknek - különösen a minőség ellenőrzéséért felelőseknek - a megnevezése, képzettségük, szakmai tapasztalatuk ismertetése, akiket be kíván vonni a teljesítésbe, valamint az alábbi dokumentumok csatolása: a szakemberek által saját kezűleg aláírt szakmai tapasztalatot ismertető szakmai önéletrajza és rendelkezésre állási nyilatkozata; a szakemberek végzettségét,képzettségét igazoló dokumentum egyszerű másolata. Ajánlatkérő a gyakorlati idő meglétét az önéletrajz alapján ellenőrzi;az időben párhuzamos gyakorlati időket csak egyszer veszi figyelembe. Ha a megajánlott szakember a releváns jogosultsággal szerepel a szakmagyakorlási jogosultságot igazoló kamarai nyilvántartásban az ajánlattétel időpontjában és feltünteti a szakember kamarai névjegyzéki számát, a szerződéskötési feltétel meglétét az érvényes jogosultság igazolja;ebben az esetben végzettséget, képzettséget igazoló dokumentum csatolása a szerződéskötéshez nem, de a szakmai tapasztalatot ismertető szakmai önéletrajz benyújtása ebben az esetben is szükséges.A szakemberek között átfedés megengedett, de legalább 3 fő szakember bevonása kötelező. Ajánlatkérő a Kbt. 65. § (10) bekezdése alapján előírja, hogy az a) alpont szerinti szakember által ellátandó alapvető fontosságú feladatokat maga az ajánlattevő vagy - közös ajánlattétel esetén - a közös ajánlattevők egyike végezzen el.
Az alkalmassági követelményeknek való megfelelés igazolása EEKD-ba foglalt nyilatkozat benyújtásával történik;a fent ismertetett igazolások benyújtása kizárólag az Ajánlatkérő Kbt.69. §(4) bekezdése szerinti felkérése esetén szükséges.Az alkalmasság igazolására a Kbt. 65.§ (6)-(7); (9) és (11) bekezdései is irányadóak. A 321/2015.(X.30.)Korm. rendelet 2. §(5) bekezdése alapján az Ajánlatkérő az alkalmassági követelmények előzetes igazolására elfogadja az érintett gazdasági szereplő egyszerű nyilatkozatát(az EEKD IV. rész α pont szerinti nyilatkozat)és nem kéri a formanyomtatvány IV. részében szereplő részletes információk megadását. Ajánlatkérő a szakmai alkalmassági követelmények szerinti feltételeket és ezek előírt igazolási módját a minősített ajánlattevők hivatalos jegyzékébe történő felvétel feltételét képező minősítési szempontokhoz képest szigorúbban állapította meg.
Generáltervezés alatt az olyan összetett tervezési feladat értendő, amelynek keretében legalább az alábbi szakterületek mindegyikére kiterjedő tervezési feladatok ellátására került sor: építészet, tartószerkezet, épületgépészet,épületvillamosság.
Felelős tervező alatt a 312/2012. Korm. rendeletben, valamint a 191/2009. Korm. rendeletben (vagy külföldi gazdasági szereplő esetén az adott országban ennek megfelelő) meghatározott szakembert ért Ajánlatkérő, aki a tervezésben az adott tervezési fázisban az aláírólapot saját kezűleg aláírta.
Szálloda kifejezés alatt a 239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet 2. § 14. alpontja szerinti fogalommeghatározás értendő.
M.1. Alkalmatlan az ajánlattevő a szerződés teljesítésére, ha nem rendelkezik a felhívás feladásától visszafelé számított 36 hónapban teljesített alábbi referenciával:
a) 1 db új építésű, legalább nettó 3000 m2 alapterületű szálloda engedélyezési és kiviteli terveinek generáltervezőként történő elkészítése.
b) az alábbi szaunatípusok közül háromféle szauna tervezése (gőzkabin, aromakabin, finn szauna, szoft szauna);
c) legalább 20 m2 alapterületű rozsdamentes medence technológiával készülő medence és a kapcsolódó uszodagépészet tervezése;
d) legalább 70 adag kapacitású konyha gépészeti és elektromos munkálatainak, valamint konyha-technológiájának tervezése;
d) legalább 2 darab lift tervezése.
A nettó alapterület alatt valamennyi szint együttes alapterülete értendő.
M.2. Alkalmatlan az ajánlattevő,ha nem rendelkezik az alábbi szakemberekkel:
a) Legalább 1 fő, építész tervező, aki a 266/2013. (VII.11.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet) szerinti, építészeti tervezési szakterületre vonatkozó korlátozás nélküli „É”(vagy azzal egyenértékű)jogosultság megszerzéséhez szükséges, a névjegyzékbe vételi követelménynek megfelelő végzettséggel és szakmai tapasztalattal, továbbá legalább 1 db, szálloda engedélyezési és kiviteli tervezés generáltervezése keretében szerzett tervezői tapasztalattal rendelkezik.
b) Legalább 1 fő,építményvillamossági tervező, aki a Rendelet szerinti, építményvillamossági tervezési szakterületre vonatkozó korlátozás nélküli „V” (vagy azzal egyenértékű)jogosultság megszerzéséhez szükséges,a névjegyzékbe vételi követelménynek megfelelővégzettséggel és szakmai tapasztalattal (gyakorlattal), továbbá legalább 1 db, szálloda felelős épületvillamossági engedélyezési és kiviteli tervezése során szerzett tervezői tapasztalattal rendelkezik.
c) Legalább 1 fő,építmény gépészeti tervező,aki a Rendelet szerinti,építmények gépészeti tervezése szakterületre vonatkozókorlátozás nélküli „G”(vagy azzal egyenértékű) jogosultság megszerzéséhez szükséges, a névjegyzékbe vételi követelménynek megfelelő végzettséggel és szakmai tapasztalattal (gyakorlattal), továbbá legalább 1 db, szálloda felelős gépészeti engedélyezési és kiviteli tervezése során szerzett tervezői tapasztalattal rendelkezik.
d) Legalább 1 fő,tartószerkezeti tervező,aki a Rendelet szerinti, tartószerkezeti tervezési szakterületre vonatkozókorlátozás nélküli „T” (vagy azzal egyenértékű) jogosultság megszerzéséhez szükséges,a névjegyzékbe vételi követelménynek megfelelő végzettséggel és szakmai tapasztalattal (gyakorlattal),továbbá legalább 1 db, szálloda felelős tartószerkezeti engedélyezési és kiviteli tervezése során szerzett tervezői tapasztalattal rendelkezik.
e) Legalább 1 fő, belsőépítész tervező,aki a Rendelet szerinti, belsőépítészeti tervezési szakterületre vonatkozó korlátozás nélküli „BÉ” (vagy azzal egyenértékű) jogosultság megszerzéséhez szükséges,a névjegyzékbe vételi követelménynek megfelelő végzettséggel és szakmai tapasztalattal (gyakorlattal),továbbá legalább 1 db, szálloda belsőépítészeti tervezése során szerzett tervezői tapasztalattal rendelkezik.
f) Legalább 1 fő, költségvetés, költségbecslés készítő, aki legalább 1 db, szálloda költségvetés vagy költségbecslés készítése során szerzett tapasztalattal rendelkezik.
Vagy más tagállamban szerzett jogosultság esetén a küldő vagy származási országban az a)-e) alpont szerinti jogosultsággal egyenértékű jogosultsággal rendelkező szakemberrel, vagy amennyiben a szakember nem szerepel a nyilvántartásban (a jogosultsággal nem rendelkezik), az a)-e) alpont szerinti tervezői jogosultság megszerzéséhez szükséges névjegyzékbe vételi követelményként előírt vagy azzal egyenértékű képesítési, végzettségi minimumkövetelménnyel és szakmai gyakorlati idővel nem rendelkezik.
Az egyes szakemberek között az átfedés megengedett, ugyanaz a szakember több pozícióra is jelölhető, de legalább 3 fő szakember bevonása szükséges. Az M.2. pontban meghatározott szakmagyakorlási jogosultság megszerzéséhez szükséges végzettség és szakmai tapasztalat minősül alkalmassági követelménynek, a jogosultság megléte szerződéskötési feltétel, azonban az alkalmassági követelmény a jogosultsággal is igazolható.