Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ylioppilastutkintolautakunta - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Kehittäjien hankinta
Referenznummer der Bekanntmachung: OPH-1635-2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne kehittäjien hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja sen
liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja
sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on 13 000 - 14 000 henkilötyöpäivää sopimuskaudella.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne kehittäjien hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.