Szolgáltatások - 140509-2018
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2018/S 063-140509
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
EFOP-2.2.1- VEKOP-16-2016-00001 projekt megvalósítása során szükséges tervezési szolgáltatások(engedélyezési és a kiviteli tervek, valamint tervezői művezetés) beszerzése
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„EFOP-2.2.1-VEKOP-16-2016-00001 „Gyermek sürgősségi, baleseti ellátás fejlesztése” tárgyú projekt megvalósítása során szükséges tervezési szolgáltatás ok (engedélyezési és a kiviteli tervek, valamint tervezői művezetés) beszerzése.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ajánlattevő részéről elvárás a tervek elkészítésénél a műszakilag megfelelő, de költséghatékony megoldások betervezése.
A terveket a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően, különösen az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásokról szóló 312/2012. (XI. 8.) Korm.rendelet, a 191/2009 (IX.15.) Korm. rendelet, a 322/2015 (X.30.) Korm. rendelet, továbbá olyan mélységgel és részletezettséggel kell elkészíteni, hogy azok alapján a létesítmény megkapja az összes szükséges engedélyt,megfelelően felhasználható legyen közbeszerzési eljárásokban és a kivitelezendő feladat minden külön magyarázat nélkül, egyértelműen elvégezhető legyen.
Ajánlattevő feladata valamennyi, a tervdokumentációk készítésében résztvevő szakági tervezők közötti egyeztetések koordinálása, a tervezési feladatok összehangolása.
Ajánlattevőnek le kell folytatnia szükség szerint hatósági, szakhatósági egyeztetéseket, valamint folyamatos konzultációkat az üzemeltető képviselőjével, ezen egyeztetésekről és konzultációkról emlékeztetőt köteles felvenni, melyet az érintetteknek eljuttat.
Ajánlattevőnek a tervezési feladat elvégzéséhez szükséges mindennemű feltárást el kell végezni, ezek költségét - az ideiglenes helyreállítással - az ajánlati árnak tartalmaznia kell. A kórház a feltáráshoz szükséges területet biztosítja.
Az elkészítendő tervdokumentációkban foglalt szellemi alkotás ajánlattevő tulajdona lesz, de a tervezési díjmegfizetésével Ajánlatkérő megszerzi a tervdokumentáció szabad, területi korlátozásmentes, határozatlan idejű, kizárólagos és harmadik személynek átadható korlátozásmentes felhasználói jogát, amely alapján az ajánlattevő előzetes jóváhagyása nélkül (de tájékoztatása mellett) jogosult azt teljes körben és korlátlan ideig felhasználni, tovább tervezésre másnak átadni, ezzel kapcsolatban az ajánlattevőnek további igénye nincs.
Az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet 15. § szerint ajánlattevő az általa készített kivitelezési dokumentációval kapcsolatban az Étv. 33. § (4) bekezdése szerint tervezői művezetést végez.
Pályázatban figyelembe vett tervezéssel érintett terület nagysága: 2 438,41 m2.
Ajánlattevő feladatát képezi a munkák elvégzéséhez szükséges szakhatósági engedély és hozzájárulás beszerzése. Ennek költségei teljes egészében ajánlattevőt terhelik.
Rész száma: 2
A SZTE SZAKK Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermek Egészségügyi Központ (Gyermekklinika), a Dél-alföldi régió központi, III. progresszivitású szintű gyermek sürgősségi és gyermek traumatólógiai ellátó helye.
A fejlesztés magas szintű célja az egykapus, sürgősségi triage elvein alapuló komplex gyermek sürgősségi és traumatológiai ellátást biztosító regionális központ kialakítása, az ehhez szükséges infrastruktúra kialakítása.
Cél a Gyermekklinikán kialakítani egy önálló Gyermek Sürgősségi és Traumatológiai Osztályt.
A gyermek sürgősségi és traumatológiai ellátást egy blokkba szükséges szervezni. Az épület adottságaiból kifolyólag, a szakmai protokollokon alapuló betegút úgy tud megvalósulni, hogy az épület „DéliTornyában” (szárny) vertikálisan kerülnek elhelyezésre a funkcionális egységek, megvalósítva ezzel az egykapus betegfogadási rendszert és az egységes betegút rendszerét.
Az épület alagsorában (0. szint) kerül kialakításra az egykapus ellátást biztosító SBO, az alábbi funkciókat biztosító egységekkel:
– egy-egy önálló belgyógyászati és traumatológiai vizsgáló,
– egy sokktalanító helység,
– egy traumatológiai beavatkozó helyiség,
– két nagyobb fektető helyiség,
– két elkülönítő (fertőző és szeptikus) helység.
Az SBO egység mellett kap helyet Sürgősségi Diagnosztika két egysége:
– A képalkotó (radiológiai) diagnosztikai részleg, ahol a kapacitások maximális kihasználása érdekében a hagyományos radiológiai vizsgálatok is végezhetők.
– A helyben végzendő laborvizsgálatok számára, kerül kialakításra a sürgősségi laboratórium, a meglévőlabor épületrész bővítésével - mely a képalkotó diagnosztika mellé egy blokkba telepítve - direkt módon a beteg azonnali ellátása köré szervezi a vizsgálati kapacitásokat az eddigi széttagolt és elszórtan elhelyezkedőegységekkel szemben.
A Magas földszinten (1. szint), közvetlen az SBO felett kerül kialakításra a Traumatológiai és Sebészeti Osztálya megfelelő műtő kapacitásokkal és a III. progresszivitási szintű minimumfeltételeinek megfelelően.
A Traumatológiai és Sebészeti Osztály a sürgősségi (SBO) egységből lifttel könnyen elérhető kell legyen.
– Három korszerű műtőt kell a szinten kialakítani: 1 db steril műtő - a traumatológiai és sebészeti ellátásokhoz;1 db szeptikus műtő; 1 db endoszkópiás műtő - amely képes tehermentesíteni és/vagy helyettesíteni a sterilműtőt.
– A műtőblokkban a jogszabályi előírásoknak megfelelően - előkészítő, steril raktár, bemosakodó helyiségek,veszélyes hulladéktároló, egyéb kiegészítő helységek kialakítása szükséges.
– Az osztályon egy 5 ágyas korszerű ébredő-szubintenzív részleget kell kialakítani a műtőtér közvetlen közelében.
– Az osztályos betegellátáshoz a betegek életkori igényeinek megfelelő fürdőszobás kórtermek kialakítása szükséges, összesen 10 ágy elhelyezésével.
– A bent fekvő betegek egyes ellátási formáihoz (p. vérvétel, sebkötözés) osztályos kezelőhelyiség kialakítása szükséges.
Rész száma: 3
A tervezett fejlesztés a mellékletként rendelkezésre bocsátott Építész Megvalósíthatósági Tanulmány B/2 változatban meghatározott építési munka.
A tervezési munkát az Építész Megvalósíthatósági Tanulmány B/2 változat megállapításainak figyelembe vételével kell elvégezni.
A fejlesztés helyszíne működő egészségügyi ellátó intézmény. A területen párhuzamosan „Gyermek és ifjúságpszichiátria, addiktológia és mentálhigiénés ellátórendszer infrastrukturális feltételeinek fejlesztése”megnevezéssel szintén építési kivitelezési munka lesz folyamatban. A „Gyermek és ifjúságpszichiátria, addiktológia és mentálhigiénés ellátórendszer infrastrukturális feltételeinek fejlesztése” program tervezőjével szoros együttműködés szükséges a tervezési munka során.
A fejlesztés meglévő épület bővítésével egy részének átépítésével valósul meg, a meglévő épületben folyamatos fekvőbetegellátás zajlik.
A terv készítés folyamatában orvostechnológus tervező bevonása szükséges.
A terveket a hatályos jogszabályok, műszaki előírások, szabványok, ÁNTSZ módszertani útmutatók,kamarai ajánlások figyelembevételével úgy kell elkészíteni, hogy a műszaki színvonal költséghatékonyan megvalósítható legyen. A terv készítés során figyelembe kell venni a 60/2003. (X. 20.) az egészségügyi szolgáltatások nyújtásához szükséges szakmai minimumfeltételekről szóló ESzCsM rendelet előírásait.
A tervező feladata a megadott költségkeretre történő tervezés.
A terv készítés során szakmai egyeztetések szükségesek, a Pécsi Tudományegyetem orvosszakmai és műszaki képviselőinek elvárásait figyelembe kell venni.
Ajánlattevőnek a terveket úgy kell elkészíteni, hogy magukba foglalják a teljes körű, komplex akadálymentesítést.
Az alábbiakban felsorolt tervek elkészítése:
— felmérési terv,
— programterv,
— előkészítő műszaki vizsgálatok,
— vázlatterv elkészítése,
— építési engedélyezési tervek és hatósági engedélyeztetés,
— az összes szükséges technológia tervek elkészítése,
— kiviteli tervek (bontás és építés minden szakágban),
— megújuló energetikai hatékonysági vizsgálat és tervei,
— tervezői művezetés.
Az engedélyezési tervdokumentáció elkészítésének célja elsősorban az építéshatósági engedélyezési eljárás,valamint az egyéb szükséges, hatóságok által engedélyezendő - a jogszabályokban előírt tartalommal elkészített - tervdokumentáció létrehozása, a szükséges egyeztetésekkel.
A tervezési díj foglalja magában az engedélyezési folyamat lebonyolítását is.
A kiviteli tervdokumentáció elkészítésének célja a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárásra,valamint a szakszerű és tervszerű kivitelezésre alkalmas kiviteli tervdokumentáció elkészítése, az engedélyezett engedélyezési tervdokumentációra alapozva.
A kiviteli terv díja fogalja magában a tervezői közreműködést a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzésieljárás során.
A tervezéssel érintett terület nagysága: A fejlesztés során 1 155,49 m2 felújítás és 543,9 m2 új építés valósul meg.
Ajánlattevő tervezési feladatai és a beruházás paraméterei részletesen a közbeszerzési dokumentumokban.
EFOP-2.2.1- VEKOP-16-2016-00001 projekt megvalósítása során szükséges tervezési szolgáltatások (engedélyezési és a kiviteli tervek, valamint tervezői művezetés) beszerzése
Rész száma: 4
Engedélyes és kiviteli terv készítése az 1976-ban épült dr. Velkey László Gyermekegészségügyi Központ(GYEK) épületében található alábbiakban ismertetett betegellátó egységek bővítésére, átalakítására és felújítására vonatkozóan. A terv készítés folyamatába orvostechnológus tervező bevonása szükséges.
A tervezési feladatok a GYEK földszinten:
1. Járó- és fekvőbeteg felvételi és betegváró előtér felújítása, diszpécser és adatfelvevő pult kialakítása a bejárattal szemben és „triázs” helyiség kialakítása, ahol a sürgősségi esetek osztályozása történik
2. Sebészeti járóbeteg ellátás teljes területének átalakítása, felújítása - falburkolatok, padlóburkolatok cseréje,festés, bútor csere, épületgépészeti felújítás szükséges.
— Új tágas járóbeteg váróhelyiség kialakítása,
— Járóbeteg adminisztráció és szakdolgozói tartózkodó hely kialakítása,
— A közvetlen mentőbejárattal rendelkező ambulancia helyiség átalakítása,
— Az észak-déli irányú bevezető folyosó melletti vizesblokkok átalakítása - a keleti oldalon új közönségforgalmi vizesblokk kialakítása, ahol akadálymentes vizesblokk is helyet kap, a nyugati oldalon új személyzeti vizesblokk kialakítása,
— Raktár biztosítása a gyógyászati eszközök tárolására.
Felújítás, átépítés becsült nagysága 1. és 2. pont tekintetében 261 m2.
3. Sebészeti járóbeteg ellátás Nyugati irányú bővítés az udvar terhére:
— gipszelő helyiség kialakítása raktár helyiséggel és vetkőzővel,
— egy új rendelő kontrolvizsgálatokhoz (vetkőző fülkékkel),
— és egy új kezelő helyiség megvalósítása betegöltözőkkel (vetkőző fülkékkel),
— rendelő kisműtő - sebellátó hely létesítése (kisműtő - központi szívó és oxigén ellátással, mely alkalmas rövid narkózisban történő beavatkozások elvégzésére).
Bővítés becsült nagysága 160,95 m2.
4. Gyermek sürgősségi ellátó hely átalakítása, felújítása. Sokktalanító helyiség kialakítása központi oxigén és szívórendszerrel ellátva, ill. fertőző betegek számára külön vizsgáló helyiség kialakítása szükséges. A Felújítás,átépítés becsült nagysága 210 m2.
A tervezési feladatok a GYEK III. emeleten:
1. Tervezési feladatok a III. emelet „B” épületszárnyban található fekvőbeteg ellátó osztályon:
— 5 szobás égési rész kialakítása az osztály keleti oldalán és 4 ágyas szeptikus rész kialakítása az osztályon belül két nővér állással,
— Alaprajzi átalakítások az átszervezett osztály működéséhez:
— nagyobb gipszelő helyiség és gipsz raktár kialakítása a szeptikus részben és kötöző helyiség kialakítása az égési részben,
— külön vizesblokkal ellátott elkülönítő kialakítása a szeptikus részben,
— játszó-étkező részből nyíló teakonyha kialakítása a szeptikus részben,
— tisztaruha raktár és szennyes-dolgozó kialakítása a szeptikus részben,
— Az osztály betegszobáinak és kiszolgáló helyiségeinek klimatizálása,
— Épületgépészeti berendezések cseréje,
— Központi oxigén és szívórendszer kiépítése,
— Külső nyílászáró csere,
— Padlóburkolat és falburkolat csere,
— Betegszobák átalakítása: ajtóinak ágyak mozgatására is alkalmas méretűre cserélése,
— A szülők benntartózkodását is biztosító szobák kialakítása min. 3 db,
— Vizesblokkok átalakítása, akadálymentes használatra is alkalmas vizesblokk kialakítása, szülői-látogatói 2 nemű vizesblokk kialakítása, akadálymentes fürdetésre alkalmas helyiség kialakítása.
A Felújítás, átépítés becsült nagysága 600 m2.
2. Tervezési feladatok a III. emelet „C” szárny műtők területén:
— A műtő egység hiányzó zsilip rendszerének kiépítése,
— Falburkolatok, padlóburkolatok cseréje,
— Külső árnyékoló rendszer kiépítése a műtő helyiségeknél,
— 1 db szeptikus műtő és 2 db steril műtő kialakítása,
— teljes építészeti és gépészeti átalakítás.
Átépítendő terület becsült nagysága: 422,34 m2.
A sebészeti műtő minél hatékonyabb működése érdekében a „C” szárny III. emeleti műtőszárny északi oldali -a beépített II. emelet feletti bővítése. A bővítés kapcsán statikai vizsgálatok elvégzése is szükséges.
Bővítés becsült nagysága: 111,384 m2.
Részletek a közbeszerzési.
Rész száma: 5
A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház esetében a TIOP-2.2.7/07/2F/2-2009-0010 keretében épült hotelépületföldszint „C3” helyezkedik el az Sürgősségi Betegellátó Osztály, mely az eredeti tervek szerint ellátja a felnőtt és gyermek sürgősségi eseteket is.
Az elmúlt 4 év működési tapasztalatai alapján merült fel annak az igénye, hogy a gyermek ellátást amennyire lehetséges elkülönítve oldjuk meg, ez mind az ellátandó gyermek és hozzátartozók mind a felnőtt sürgősségi ellátás számára fontos.
Az előzetes felmérések alapján az egységes sürgősségi ellátási rend megbontása nélkül egyetlen helyszínalkalmas elkülönített gyermek sürgősségi rendelők kialakítására.
A kórház „B” épület földszintjén, a nyugati szárnyon található egy folyosó, ahol jelenleg a központi sterilizálóraktárai, az ágyfertőtlenítő valamint a dolgozói öltözők helyezkednek el. Ez az épület 1984-ben került átadásra alapvetően zsaluzott beton raszterekből épül fel, külső nyílászárói alumínium profilúak.
A tervezett építés során csak belső átalakítás szükséges a fő falak megbontása nélkül kell kialakítani a szükséges rendelőket, váróhelyet. Emiatt nem építési engedély köteles az átalakítás. A tervezett fejlesztéseredményeként a felnőtt sürgősségi osztállyal 10 méteres folyosóval összekötve egységes ellátási struktúrában épül ki a gyermek ellátó rész. Kinézetében és felszerelésében az SBO-val egységes építészeti struktúrának kell kialakulnia a gyermek ellátás specialitásai miatt a váró tartózkodó helyiség valamint a rendelők is kiemelten gyermekközpontú és gyermekbarát kinézetet kell, hogy kapjanak. A felújításba beletartozik az érintett terület teljes gépészeti és villamos rekonstrukciója a nyílászárók cseréje a megfelelő gyengeáramú hálózat kiépítése, a beépített bútorzat elkészítése és beszerelése, a felnőttek és gyerekek számára szükséges mosdó és wc-kialakítás elvárt követelmény.
A kialakításra kerülő gyermek sürgősségi blokk az alábbi helyiségekből áll:
— Rendelő 3 db, egyenként 18 m2,
— Kiemelt kezelő 36 m2,
— Gyermekváró 26 m2,
— WC, mosdó, pelenkázó 18 m2,
— Folyosó, közlekedő 62 m2.
Összesen: 196 m2.
Meg kell felelni az akadálymentesített követelményeknek, elsősorban a mozgásukban korlátozottak szükségleteinek.
A terveket a hatályos jogszabályok, műszaki előírások, szabványok, módszertani útmutatók, kamarai ajánlások figyelembe vételével úgy kell elkészíteni, hogy a műszaki színvonal költséghatékonyan megvalósítható legyen. A tervkészítés során figyelembe kell venni:
7/2006. (V.24.) TNM rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról.
191/2009 (IX.15.) Korm. rendelet az építőipari kivitelezési tevékenységről.
322/2015 (X.30.) Korm. rendelet az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódótervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól.
2015. évi LVII. törvény az energiahatékonyságról.
60/2003. (X. 20.) az egészségügyi szolgáltatások nyújtásához szükséges szakmai minimumfeltételekről szóló ESzCsM rendelet előírásait.
Ajánlattevő tervezési feladatai és a beruházás paraméterei részletesen a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírásban kerülnek kifejtésre.