We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 140771-2022
Romania-București: Natural gas
2022/S 055-140771
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare gaze naturale
Reference number: 6312079_2022_PAAPD1348444
II.1.2)Main CPV code
09123000 Natural gas
II.1.4)Short description:
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor: 18 zile.
Autoritatea contractanta va răspunde solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Se vor respecta prevederile art.160 din Legea nr. 98/2016 actualizata si ale art. 27 din H.G. nr. 395/2016.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 757 713.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Cantități estimate Acord cadru pentru o perioadă de 12 luni:
- locul de consum al Bibliotecii Naționale a României din București, B-dul Unirii, Nr. 22, Sector 3, cantitatea totală de gaze naturale consumată poate avea valori cuprinse între: minim 65 MWh şi maxim 1.185 MWh, conform Anexei 1 din Caietul de sarcini nr. 1036/18.02.2022;
- locul de consum al Bibliotecii Naționale a României din București, Filiala Biblioteca Batthyaneum din Alba Iulia, str. Gabriel Bethlen, nr.1, jud. Alba, cantitatea totală de gaze naturale consumată poate avea valori cuprinse între: minim 155 MWh şi maxim 260 MWh, conform Anexei 1 din Caietul de sarcini nr. 1036/18.02.2022.
• Valoarea estimată minimă a Acordului cadru: 220 MWh, respectiv: 115.597,75 lei fără TVA.
• Valoarea estimată maximă a Acordului cadru: 1.445MWh, respectiv: 757.713,00 lei fără TVA.
Cantități estimate pentru Contractele subsecvente
- locul de consum al Bibliotecii Naționale a României din București, B-dul Unirii, Nr. 22, Sector 3, cantitatea totală de gaze naturale consumată poate avea valori cuprinse între: minim 65 MWh (4 luni) şi maxim 1120 MWh (8 luni), conform Anexei 1 din Caietul de sarcini nr. 1036/18.02.2022;
- locul de consum al Bibliotecii Naționale a României din București, Filiala Biblioteca Batthyaneum din Alba Iulia, str. Gabriel Bethlen, nr.1, jud. Alba, cantitatea totală de gaze naturale consumată poate avea valori cuprinse între: minim 105 MWh (8 luni) şi maxim 155 MWh (4 luni), conform Anexei 1 din Caietul de sarcini nr. 1036/18.02.2022;
• Valoarea estimată minimă a Contractului subsecvent (patru luni): 220 MWh, respectiv: 115.597,75 lei fără TVA.
• Valoarea estimată maximă a Contractului subsecvent (opt luni): 1.225 MWh, respectiv: 642.115,25 lei fără TVA.