We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 140937-2022
Romania-Craiova: Natural gas
2022/S 055-140937
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Achizitia de gaze naturale pentru toate punctele de consum apartinând Universitatii din Craiova pentru o perioada de 12 luni
Reference number: 4553380_2022_PAAPD1330769
II.1.2)Main CPV code
09123000 Natural gas
II.1.4)Short description:
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 13 zile. În masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari trebuie sa fie transmis in a 10-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Clauze de revizuire cf. Art. 221 din Legea nr. 98/2016 și Instrucțiunii (ANAP) nr. 1/2021
Clauzele de revizuire vor fi aplicate astfel:
În situatia în care condițiile concrete o impun, achizitorul va prelungi durata contractului cu maxim 3 luni condiționat de existența resurselor financiare conform art. 165 alin (1) din HG 395/2016 și va putea suplimenta cantitatea de produse în proporție de maxim 25% din valoarea contractului. Prețul ce urmează a fi plătit pentru cantitățile suplimentare va fi același cu prețul contractat.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 14 151 976.80 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Achizitia de gaze naturale pentru toate punctele de consum apartinând Universitatii din Craiova pentru o perioada de 12 luni.
Cantitatile de gaze naturale sunt prevazute in caietul de sarcini.