Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Träd, buskar, perenner, lökar och knölar
Reference number: SBN 2021/152
II.1.2)Main CPV code03100000 Agricultural and horticultural products
II.1.4)Short description:
Samhällsbyggnadsförvaltningen på Uddevalla kommun upphandlar ett ramavtal för buskar, träd, perenner, lökar och knölar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delar, och anbud kan lämnas på en eller båda delarna. De olika delarna är:
—Träd, buskar och perenner
—Lökar och knölar
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)03221120 Tuber vegetables
03450000 Tree-nursery products
03451000 Plants
03451200 Flower bulbs
03451300 Shrubs
03452000 Trees
II.2.4)Description of the procurement:
Samhällsbyggnadsförvaltningen på Uddevalla kommun upphandlar ett ramavtal för buskar, träd, perenner, lökar och knölar. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delar, och anbud kan lämnas på en eller båda delarna. De olika delarna är: —Träd, buskar och perenner