Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 143723-2022
Finnland-Helsinki: IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
2022/S 055-143723
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Opetushallitus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Määrittely- ja arkkitehtuuripalvelut - Opetushallituksen arkkitehtuuripalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: OPH-4747-2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Opetushallitus on pyytänyt tarjousta Opetushallituksen arkkitehtuuripalvelujen toteutuksesta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Opetushallitus on hakenut vastuullista toimijaa tuottamaan arkkitehtipalveluja. Arkkitehtipalveluille on tarkoitus osoittaa Opetushallituksen kokonaisarkkitehtuurin suunnittelu-, kehittämis- ja kuvaustehtäviä. Arkkitehtipalvelut toimivat Opetushallituksen apuna arkkitehtuurityössä.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus koko sopimuskaudelta on yhteensä 1500 henkilötyöpäivää.
Services - 143723-2022
Finland-Helsinki: IT services: consulting, software development, Internet and support
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: OPH-4747-2021
II.1.2)Main CPV code
72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: