Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Широколентово покритие в Европа, 2019—2021 г. — Smart 2019—2020 г.
Референтен номер: SMART 2019/0020
II.1.2)Основен CPV код79310000 Услуги по проучване на пазари
II.1.4)Кратко описание:
Основната цел на проучването е да се наблюдава напредъкът на разгръщането на широколентови мрежи, т.е. да се измери предимно покритието на домакинствата от различни стационарни и безжични широколентови технологии, като се отдели специално внимание на технологиите за достъп от следващо поколение и широколентов достъп с много голям капацитет. Данните, които трябва да бъдат събрани, следва да се отнасят за средата на годината (2019 г. през първата година).
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 300 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове79311000 Услуги, свързани с проучвания
79311100 Услуги по проектиране на проучвания
79311200 Услуги, свързани с провеждането на проучвания
79311300 Услуги по анализ на резултатите от анкетни проучвания
79311400 Икономически изследвания
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Вж. интернет адреса, посочен в раздел I.3).
Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zasięg sieci szerokopasmowych w Europie, 2019-2021 – SMART 2019/0020
Numer referencyjny: SMART 2019/0020
II.1.2)Główny kod CPV79310000 Usługi badania rynku
II.1.4)Krótki opis:
Głównym celem badania jest monitorowanie postępów rozbudowy sieci szerokopasmowych, tj. przede wszystkim zmierzenie zasięgu różnych stacjonarnych i mobilnych technologii szerokopasmowych w gospodarstwach domowych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dostępu nowej generacji oraz sieci o bardzo dużej przepustowości. Gromadzone dane powinny odnosić się do połowy roku (2019 w pierwszym roku).
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV79311000 Usługi w zakresie ankiet
79311100 Usługi układania ankiet
79311200 Usługi przeprowadzania badań ankietowych
79311300 Usługi analizy ankiet
79311400 Usługi badań ekonomicznych
II.2.4)Opis zamówienia:
Zob. adres internetowy w pkt I.3).
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acoperirea în bandă largă în Europa, 2019-2021 — Smart 2019/0020
Număr de referinţă: SMART 2019/0020
II.1.2)Cod CPV principal79310000 Servicii de studii de piaţă
II.1.4)Descriere succintă:
Principalul obiectiv al studiului este de a monitoriza progresele înregistrate în implementarea rețelelor în bandă largă, adică de a măsura în primul rând acoperirea în gospodării a diverselor tehnologii în bandă largă fixe și fără fir, cu accent specific pe tehnologiile de acces de generație următoare şi pe banda largă de mare capacitate. Datele care urmează a fi colectate trebuie să vizeze mijlocul anului (2019 în primul an).
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)79311000 Servicii de studii
79311100 Servicii de elaborare de studii
79311200 Servicii de realizare de studii
79311300 Servicii de analiză a studiilor
79311400 Servicii de cercetare economică
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se vedea adresa de internet indicată în Secțiunea I.3).