We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 147060-2022
Poland-Krzeszowice: Sewage, refuse, cleaning and environmental services
2022/S 056-147060
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie SEKTORA II gminy Krzeszowice
Reference number: RGK.271.4.2022
II.1.2)Main CPV code
90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje: odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie sektora II gminy Krzeszowice. Sektor II gminy Krzeszowice obejmuje następujące miejscowości: Frywałd, Nawojowa Góra, Rudno, Sanka, Tenczynek, Wola Filipowska, Zalas.
2. Szczegółowy zakres usługi oraz wszelkie wymagania dotyczące świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych niniejszym zamówieniem (wymagania określone na podstawie art. 218 ust. 2 ustawy) zostały opisane:
- w Części II - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz
- w Części III – Wzór Umowy.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90500000 Refuse and waste related services
90512000 Refuse transport services
90513100 Household-refuse disposal services
90533000 Waste-tip management services
90514000 Refuse recycling services
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie sektora II gminy Krzeszowice.
Rodzaje odpadów objęte przedmiotem zamówienia oraz ich szacunkowe ilości w ciągu roku (w Mg/rok):Odpady zmieszane Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne- 2 500;
Frakcje PMTS Papier i tektura, opakowania z papieru i tektury - 300;
Tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych - 240;
Szkło, opakowania ze szkła - 360;
Bioodpady - 550;
Meble i inne odpady wielkogabarytowe - 230;
Razem -4 180.
Zamawiający zastrzega, iż podane wyżej wartości mogą posłużyć do określenia wartości oferty, jednak ilość odpadów może ulegać zmianie w zależności od faktycznej ilości odpadów wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości.
1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
a. dostarczenie pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z SWZ
b. przygotowanie przez Wykonawcę harmonogramu odbioru odpadów, zapewniającego regularność i powtarzalność odbierania, by mieszkańcy mogli w łatwy sposób zaplanować przygotowanie odpadów do odbioru. Harmonogram musi zapewnić ciągłość świadczenia usług, tj. przy ustalaniu nowych terminów odbiorów należy uwzględnić dotychczasowe daty wywozów, w celu uniknięcia odstępów pomiędzy terminami odbiorów dłuższych niż 5 tygodni.
c. ewidencjonowanie odbieranych od właścicieli odpadów.
d. świadczenie usług w określonych godzinach.
e. tarowanie pojazdów (ważenie pojazdów przed rozpoczęciem odbierania) oraz ważenie odpadów komunalnych przed ich transportem do instalacji, na terenie PSZOK w Krzeszowicach, ul. Poprzeczna 7.
informowanie o nieselektywnym, bądź niewłaściwym zbieraniu odpadów przez właścicieli nieruchomości.
f. informowanie o nieselektywnym, bądź niewłaściwym zbieraniu odpadów przez właścicieli nieruchomości. Realizacja tej części zamówienia będzie związana m.in. z poniesieniem kosztów wydruku naklejek – szczegóły opisano w rozdziale G niniejszego dokumentu.
g. wyposażenie pojazdów przeznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia w kamery rejestrujące dzień i godzinę, które umożliwią monitorowanie i kontrolę odbioru odpadów
z nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne.
2. Przedmiot zamówienia nie obejmuje:
- odbierania odpadów innych niż odpady komunalne, np. powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej,
- odbierania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne,
- odbierania odpadów z sektora II gminy Krzeszowice oraz PSZOK,
- odbierania odpadów z koszy ulicznych.
3. Szczegółowy zakres usługi oraz wszelkie wymagania dotyczące świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych niniejszym zamówieniem (wymagania określone na podstawie art. 218 ust. 2 ustawy) zostały opisane:
----------
2. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
a) Fotografie samochodów (całego pojazdu) wymienionych w Dziale 9, ust. 1.4, pkt 2), ppkt a) wraz z ich opisem, z których wynikać będzie spełnienie wszystkich warunków wymienionych w Dziale 9, ust. 1.4, pkt 2), ppkt a).
b) Dokument*, z którego będzie jednoznacznie wynikać, że wykorzystywany przez niego pojazd przystosowany do odbioru odpadów komunalnych zmieszanych posiada określoną normę emisji spalin EURO 5 lub EURO 6 lub równoważnej (dokument powiązany z kryterium oceny ofert w zakresie normy emisji spalin).
W szczególności Wykonawca może złożyć jeden z niżej wymienionych dokumentów: wskazano w SWZ
3. W związku z ust. 2 Zamawiający przewiduje zastosowanie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp.