We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 147067-2022
Poland-Warsaw: Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services
2022/S 056-147067
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Sprzątanie i utrzymanie terenów zieleni położonych wzdłuż ulic gminnych oraz prace związane z opróżnianiem koszy ulicznych na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
Reference number: PN 9/2022
II.1.2)Main CPV code
90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services
II.1.4)Short description:
Zamawiający przewiduje w postępowaniu zastosowanie art. 139 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp”.
1. Przedmiot zamówienia .
1.1. Sprzątanie i utrzymanie terenów zieleni, położonych wzdłuż ulic gminnych oraz prace związane z opróżnianiem koszy ulicznych na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.
1.2. Kody CPV zadania: 90600000-3 – (usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane); 77300000-3 – (usługi ogrodnicze); 77314100-5 – (usługi w zakresie trawników); 90513200-8 – (usługi wywozu stałych odpadów miejskich).
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 884 838.44 PLN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
77300000 Horticultural services
77314100 Grassing services
90513200 Urban solid-refuse disposal services
II.2.4)Description of the procurement:
1.3. Zakres prac polega na:
1.3.1. utrzymaniu czystości na terenach zieleni wzdłuż dróg gminnych;
1.3.2. koszeniu trawników;
1.3.3. wiosennym grabieniu;
1.3.4. jesienne grabieniu;
1.3.5. pieleniu krzewów;
1.3.6. pielęgnacji krzewów;
1.3.7. odmładzaniu krzewów;
1.3.8. renowacji trawników;
1.3.9. podlewaniu interwencyjnym;
1.3.10. wywozie zanieczyszczeń gabarytowych z terenów zieleni;
1.3.11. wywozie zanieczyszczeń organicznych z terenów zieleni;
1.3.12. opróżnianiu koszy ulicznych;
1.3.13. konserwacji ławek.
1.4. Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 50% ilości prac przewidzianych w kosztorysie ofertowym.
1.5. Zamawiający zastrzega możliwość zmian (zwiększenia lub zmniejszenia) w ilościach jednostek obmiarowych / krotności zabiegów, podanej w kosztorysie ofertowym w przypadku, gdy w trakcie realizowania umowy wystąpi konieczność wykonania większej ilości określonego zakresu prac (kosztem zmniejszenia innego zakresu prac). Dokonywane w ten sposób zmiany nie mogą przekroczyć wynagrodzenia wykonawcy określonego na ten cel w § 4 ust.1.umowy.
1.6. Sposób wykonania i szczegółowy zakres usług określają Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami do umowy
1.6.1 Warunki wykonania umowy oraz standardy jakościowe wykonania prac (załącznik nr 1),
1.6.2 Kosztorys Ofertowy (załącznik nr 2),
1.6.3 Wykaz terenów objętych umową (załącznik nr 3),
1.6.4 Lokalizacja koszy ulicznych (załącznik nr 4),.
2. Wymagania związane z realizacją zamówienia dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy (art. 95 Prawa zamówień publicznych).
2.1. Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które w trakcie realizacji przedmiotu umowy wykonują wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. osobę/osoby wykonujących czynności polegające na prowadzeniu prac związanych ze sprzątaniem i utrzymaniem terenów zieleni położonych wzdłuż ulic gminnych oraz prac związanych z opróżnianiem koszy ulicznych na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zgodnie z § 1 ust. 1 umowy.
2.2. Wykonawca zobowiązuje podwykonawcę do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które w trakcie realizacji przedmiotu umowy wykonują wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA zawarta jest w SWZ cz. VII pkt. 2.
Szacunkowa wartość zamówienia netto obejmuje wartość zamówienia podstawowego i przewidywanych zamówień podobnych (art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp).
7. Zamówienia, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt. 7 ustawy Pzp.
Przedmiotem zamówienia będą prace o wartości do 294 946,15 zł netto, polegające na powtórzeniu podobnych usług ujętych w zamówieniu podstawowym, w zakresie:
- utrzymania czystości na terenach zieleni wzdłuż dróg gminnych;
- koszenia trawników;
- wiosennego grabienia;
- jesiennego grabienia;
- pielenia krzewów;
- pielęgnacji krzewów;
- odmładzania krzewów;
- renowacji trawników;
- podlewania interwencyjnego;
- wywozu zanieczyszczeń gabarytowych z terenów zieleni;
- wywozu zanieczyszczeń organicznych z terenów zieleni;
- opróżniania koszy ulicznych;
- konserwacji ławek.
Zamówienia te udzielane będą na warunkach ustalanych zgodnie z przepisami ustawy Pzp.