Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kansaneläkelaitos - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - IT-palvelupäällikkö
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Kansaneläkelaitos (myöhemmin myös Kela) pyysi tarjousta IT-palvelupäällikköresurssista sen IT-palvelujen tulosyksikön IT-tuotantoyksikköön. Asiantuntijapalvelun kilpailutus koski sopimuskautta, joka oli jaettu vuodelle 2022 ajoittuvaan varsinaiseen sopimuskauteen ja mahdolliseen vuoden mittaiseen optiokauteen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Kansaneläkelaitos (myöhemmin myös Kela) pyysi tarjousta IT-palvelupäällikköresurssista sen IT-palvelujen tulosyksikön IT-tuotantoyksikköön.
Asiantuntijapalvelun kilpailutus koski sopimuskautta, joka oli jaettu vuodelle 2022 ajoittuvaan varsinaiseen sopimuskauteen ja mahdolliseen vuoden mittaiseen optiokauteen.
Hankinnan kohde ja vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Alustava arvio hankittavasta työmäärästä oli 220-440 henkilötyöpäivää (htp), josta varsinaiselle sopimuskaudelle kohdentuisi arviolta 220 htp ja mahdolliselle optiokaudelle vastaava määrä. Arvion todettiin olevan suuntaa-antava.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: