Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Projektorganisation för uppförande ny simidrottsanläggning
Referenznummer der Bekanntmachung: UKAF-2023-00048
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Sakexpertis för uppförande av den nya simidrottsanläggningen. Enligt ramavtal OK att göra ny upphandling om det överstiger 1 mkr.
Roller (samma upphandling):
Projektledning
Byggledning
Kalkylator
Utvärderas på CV och intervju.
Har haft inledande möte med Fredrik Eklund
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)71324000 Baukostenberechnung
71540000 Bauverwaltungsleistungen
71541000 Projektmanagement im Bauwesen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: