Építési beruházás - 147527-2023
Submission deadline has been amended by:  225094-2023
Magyarország-Kaposvár: Építési munkák
2023/S 050-147527
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kaposvári Gyakorló iskola felújítása
Hivatkozási szám: EKR000290762023
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
1. rész „28 db tanterem és kapcsolódó létesítmények felújítása”
2. rész „Lapostetők szigetelése, magastető felújítása, villámvédelem felújítása”
3. rész „Új összekötő folyosó létesítése”
4. rész „Sportudvar kialakítása”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
28 db tanterem és kapcsolódó létesítmények felújít
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45300000 Épületszerelési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
1. 28 db tanterem/szaktanterem felújítása
28 db tanterem, szaktanterem felújítása a világító testek és kapcsolók cseréjével (LED világító testek felszerelése) az eszközbeszerzést kiszolgáló többlet áramvételezési helyek kialakításával, a meglévő linóneum padozat cserélésével, a bejárati ajtók acéltokos ajtóra történő cseréjével, a termek kifestésével, valamint 28db tantermi gyerekmosdó és a tantermek előtti folyosószakasz és közös, illetve vizes blokkok felújítása.
Beépített szekrények javítása, ajtólap helyett függöny elhelyezése karnissal.
Az épített környezethez való egyenlő esélyű hozzáférés biztosítása érdekében az épületet projektarányosan akadálymentesítjük. Ez a pályázatban, OTÉK-ban megfogalmazott minimális akadálymentesítési szintet eléri, meghaladja.
Az épületben az alábbi főbb tételekben jelenik meg az akadálymentesítés: - Akadálymentes parkoló kialakítása. - Akadálymentes gyalogos útvonal kialakítása a bejárathoz. - Akadálymentes bejárat biztosított. - Épületen belüli akadálymentes közlekedés kialakítása az érintett folyosókon (vezetősávok telepítése). - Információs-kommunikációs rendszer kialakítása.
2. Kiszolgáló helyiségek felújítása, korszerűsítése
Folyosók, tanári szoba, közös közlekedők, pihenők és kapcsolódó vizesblokkok felújítása, valamint a tanáriszoba és kiszolgáló helyiségeinek felújítása a világító testek és kapcsolók cseréjével (LED világító testek felszerelése) az eszközbeszerzést kiszolgáló többlet áramvételezési helyek kialakításával, a meglévő linóneum padozat cseréjével, a bejárati ajtók acéltokos ajtóra történő cseréjével, a helyiségek kifestésével.
Projektarányos akadálymentesítés
3. Fűtéskorszerűsítés
Az elavult és gazdaságtalan egycsöves fűtés helyett kétcsöves fűtési rendszer kialakítása.
A csőhálózat szükség szerinti cseréje, festése, hőszabályozóval történő ellátása, és radiátor festés szükséges.
4. Sportcsarnok alapfűtésének kialakítása
A tornacsarnok elektromos fűtése nem kielégítő, így új léghevítők beépítését kell megtervezni, engedélyeztetni, beépíteni. A kivitelezés során készített gázdokumentáció során ellenőrizni kell, hogy a meglévő lekötött kontingens elegendő, vagy igényelni kell még gázmennyiséget. A főépületben a meglévő gázhálózaton új csatlakozási pontot kell kialakítani. A gázvezetéket a Fenntartó és a gáztervező által meghatározott nyomvonalon kell kiépíteni az új gázkészülékekig.
A gázvezeték az épület belső falain a falakkal párhuzamosan, illetve azokra merőlegesen szerelendő.
Tervezett gázkészülék: - 2 db Pakole GTV-E-20A-MOD 20kW típ. léghevítő Névleges hőterhelés Q= 21 000W Készülékenként a gázfogyasztás 2,19 m3 /
Ajánlatkérő hivatkozik a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdéseire.
Lapostetők szig., magastető felúj.villámvédelem fe
Rész száma: 2
45260000 Tetőfedés és egyéb különleges szakipari munkák
Lapostetőfelújítás
A tornacsarnok és a fejlesztő szoba összesen 757 nm felületű lapostetőszerkezetének vízszigetelése, a kapcsolódó vízelvezetési, bádogozási munkák elvégzésével.
A lapostetők felújítása során az alábbi feladatokat kell elkészíteni: - meglévő 5 cm vtg. mosott kavics leterhelés bontása - meglévő 20 cm XPS szigetelés bontása - meglévő bitumenes szigetelés tisztítása - új bitumenes szigetelés készítése teljes felületen - 9 db összefolyó bontása, új építése - bádogozási munkák javítása - meglévő 20 cm XPS szigetelés visszahelyezése (10% pótlással) - 1 rtg új geotextília terítése - meglévő 5 cm vtg. mosott kavics leterhelés visszahelyezése
Magastető felújítása - opcionális rész
Az épület központi része és az innen induló szárnyak eredetileg lapostetővel készültek.
A szigetelés folyamatos meghibásodása és az épület bővítésének az igénye miatt 1996-ban a négy épületszárnyat egy szinttel megemelték és cserepeslemezzel fedett magastetőt kapott az épület. Az akkori tervektől eltérően az épületszárnyak végén meglévő teraszok nem lettek lefedve. A teraszok a 2016-os energetikai felújításkor hőszigetelést kaptak, így fordított rétegrendű tető jött létre. Itt a hőszigetelés előtt a meglévő csapadék elleni vízszigetelést nem újították fel.
A tető javítási munkák az alábbiakra terjednek ki:
- tető átvizsgálása
- beázási pontok felderítése és megszüntetése
- héjazatba épített szellőzők tömítése
- falszegély cseréje
- hajlatbádog cseréje
- új tetőgerinc készítése tömítéssel
- tetőfólia pótlás, javítás
- csapadékvíz elfolyó átalakítása
- a beázással érintett helyiségekben sérült gipszkarton álmennyezet cseréje
- beázással érintett helyiségek diszperziós festése
- beázással érintett tantermekben meglévő lámpatestek felszerelése, rögzítése, szükség szerinti javítás
- kapcsolódó kiegészítő munkák, állványozás, takarások, stb
B szárny terasz szigetelés javítása:
- kavicsterhelés felbontása
- üvegszövet és hőszigetelés felbontása
- vízszigetelés javítása
- hőszigetelés és kavicsterhelés visszaépítése
Épület villámvédelme - opcionális rész
A fenntartó az érintett ingatlanon a meglévő iskolaépület külső villámvédelmi rendszerét teljesen meg kívánja újítani, mivel a jelenlegi rendszer nem felel meg az előírásoknak. A főépület alapterülete kereszt alakú, három csatlakozó épületrésszel. Kialakítása 4 szintes plusz alagsor, vegyes tetőkialakítással, magas-, lapostető. Az épület panel technológiával készült, függőleges tartószerkezete beton vázszerkezet kitöltő falazattal. Tetőszerkezete fa, fém lemezescserép héjalással. Lapostetős, bitumenes vízszigeteléssel, fém fedésű attikával.
Projektarányos akadálymentesítés.
Új összekötő folyó létesítése
Rész száma: 3
Összekötő folyosó építése főépület és tornaterem között, tervdokumentáció alapján
1. építészet - meglévő padozat bontása 33m3, új vb. szerkezet építése 10 m3- acél szerkezet építése 57,3 m2- falpanel, tetőpanel burkolati rendszer szerelése (A2 EI 60 tűzállósági teljesítménnyel)109,1 m2 - csúszásmentes burkolati rendszer kialakítása 57 m2- festési, mázolási munkák 40,25 m2- tűzgátló ajtó elhelyezése 2 db- homlokzati nyílászárók elhelyezése 1 db- bádogos munkák: függőeresz 11,85 m, falszegély, falfedés 20-20m- meglévő gépészeti aknák igazítása 2 db
2. villamos - világító testek és kapcsolók kiépítése (LED világító testek felszerelése)
Sportudvar kialakítása
Rész száma: 4
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
6 db fitneszeszköz telepítésével, 6x4x4 m területen ütéscsillapítással sportudvar kialakítása.