Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 278/19
II.1.2)CPV-Code Hauptteil48800000 Informationssysteme und Server
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar datacenter till Göteborgs Stad och övriga myndigheter i upphandlingen.
— Servrar
— Datalagring
— Nätverksutrustning
— Service och support
— Produktnära tjänster.
148108-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Informationssystem och servrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datacenter
Referensnummer: 278/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48800000 Informationssystem och servrar
II.1.4.
Kort beskrivning