We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 148673-2022
Bulgaria-Aytos: Electricity
2022/S 057-148673
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
ДОСТАВКА НА НЕТНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ И ИЗБОР НА КООРДИНАТОР НА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА ЗА НУЖДИТЕ НА ОБЩИНА АЙТОС
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
ДОСТАВКА НА НЕТНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ И ИЗБОР НА КООРДИНАТОР НА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА ЗА НУЖДИТЕ НА ОБЩИНА АЙТОСОбществената поръчка обхваща доставка на нетна активна електрическа енергия от изпълнител - координатор на стандартна балансираща група за ниско напрежение и осигуряващ пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси за обекти на община Айтос (на Общинската администрация, на детските градини на територията на Община Айтос и на ОЦСЗУ).
В качеството на КБГ изпълнителят следва да прогнозира потреблението на обекта на възложителя и да извършва планиране и договаряне на конкретните количества активна нетна електрическа енергия ниско напрежение съгласно ПТЕЕ. При наличие на техническа възможност възложителят ще присъединява и нови обекти, допълнително включени в списъка на средствата за търговско измерване, по съответния ред, с изискуемите за това документи и по договорената с изпълнителя цена за MWh. Общ обем на поръчката 2 663 MWh.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 200 000.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Обществената поръчка обхваща доставка на нетна активна електрическа енергия от изпълнител - координатор на стандартна балансираща група за ниско напрежение и осигуряващ пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси за обекти на община Айтос (на Общинската администрация, на детските градини на територията на Община Айтос и на ОЦСЗУ).
В качеството на координатор на балансираща група изпълнителят следва да прогнозира потреблението на обекта на възложителя и да извършва планиране и договаряне на конкретните количества активна нетна електрическа енергия ниско напрежение съгласно Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ).
При наличие на техническа възможност възложителят ще присъединява и нови обекти, допълнително включени в списъка на средствата за търговско измерване, по съответния ред, с изискуемите за това документи и по договорената с изпълнителя цена за MWh.
Общ обем на поръчката 2 663 MWh. нетна активна електрическа енергия, определена на база предходно потребление на Общинската администрация на възложителя, на детските градини на територията на Община Айтос и на ОЦСЗУ.
Количеството по договора може да бъде различно от посоченото и ще бъде определено и заплащано според реалното потребление на възложителя за периода на договора.