Építési beruházás - 150051-2016
Magyarország-Budapest: Repülőtéri épületek kivitelezése
2016/S 085-150051
Ajánlati/részvételi felhívás – Közszolgáltatások
Építési beruházás
Jogalap:
2014/25/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
2B Terminál épületből kiinduló, B jelű utas móló (pillér) építéséhez szükséges kiviteli tervek elkészítése és kivitelezési feladatok ellátása.
II.1.2)Fő CPV-kód
45213331 Repülőtéri épületek kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Szerződés meghatározása: Vállalkozási szerződés.
Tárgya: „2B Terminál épületből kiinduló, B jelű utas móló (pillér) építéséhez szükséges kiviteli tervek elkészítése és kivitelezési feladatok ellátása”.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 16 900 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
31200000 Villamos elosztó- és vezérlőberendezések
45000000 Építési munkák
45100000 Terep-előkészítő munkák
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45213330 Légi szállítással kapcsolatos épületek kivitelezése
45223200 Szerkezetépítési munkák
45260000 Tetőfedés és egyéb különleges szakipari munkák
45300000 Épületszerelési munka
45313000 Felvonó és mozgólépcső szerelése
45315300 Villamos hálózati szerelés
45331200 Szellőzés és légkondicionálás szerelése
71000000 Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
2B Terminál épületből kiinduló, B jelű utas móló (pillér) építéséhez szükséges kiviteli tervek elkészítése és kivitelezési feladatok ellátása” az alábbiakban és a dokumentumban részletezettek szerint:
Repülőtéri móló kiviteli és megvalósulási tervek elkészítése és kulcsra kész kivitelezése. A móló légi utasok várakozását, beszállítását, kiszállítását, és útlevél-ellenőrzését fogja lehetővé tenni. A móló bruttó alapterülete 10 300 m², három funkcionális szinten (forgalmi előtéri szint, galéria szint, indulási szint). A móló összesen 27 beszállító kapunak ad helyet, amelyek liftekkel és lépcsőházakkal ellátott 8 függőleges mag köré szerveződnek. Fix hidak vezetnek a forgalmi előtéren megépítendő rotundákhoz, amelyekhez a jövőben utashidak csatlakoztathatók. A móló acéltetős, acélszerkezetes függesztett folyosót és fix acél utashidakat is magába foglaló, helyszínen öntött betonszerkezetként, szendvicspanel homlokzati elemekkel kerül kialakításra.
A kivitelezési munkálatokra működő repülőtéri területen kerül sor; a kivitelezőnek speciális eljárásoknak megfelelően kell gondoskodnia az építési területet érintő logisztikai feladatok végrehajtásáról, különösen az anyagok és dolgozók munkaterületre történő szállítása és onnan történő elszállítása kapcsán. Korlátozások vonatkoznak a daruk és térvilágító eszközök használatára is.
A nyertes ajánlattevő feladatai a következő főbb feladatokat foglalja magába:
— kiviteli/szerelési tervek elkészítése,
— építési terület kialakítása, különös figyelmet fordítva a munkaterületek hermetikus lezárására az aktív forgalmi előtéren, valamint az anyagok és dolgozók szállításának előírt kíséretét biztosító eljárásokra,
— hozzávetőlegesen 5 000 m² betonburkolat bontása,
— mintegy 220 m x 25 m helyszínen öntött betonszerkezet kialakítása, 8,4 méteres raszterekkel, szendvicspanellel, részben üveggel burkolva,
— 8 betonszerkezetes lépcsőház megépítése, amelyeket acél hidak egészítenek ki; utóbbiak beton végpontokhoz vezetnek a forgalmi előtéren a mobil utashidak jövőbeni csatlakoztatását lehetővé téve,
— belső burkolatok/felületkialakítások, járólapozással, látszó beton és üveg válaszfalakkal,
— elektromos, kisfeszültségű és hidraulikus rendszerek összekötése a meglévő 2B Terminál elosztóival és kapcsoló-berendezéseivel,
— a homlokzat és a 2B Terminál csatlakozó területeinek módosítása a mólóval történő összekötés céljából,
— VRF rendszerek illesztése a fűtő/hűtő rendszerekhez; csatlakoztatás a 2A Terminálon található épületfelügyeleti rendszerhez,
— beltéri és kültéri világítás kialakítása, összekapcsolása a 2A Terminálon található épületfelügyeleti rendszerrel,
— tűzjelző és tűzoltó rendszer kialakítása; a meglévő vízköddel oltó (hi-fog) rendszer és tűztabló bővítése,
— a biztonsági és beléptető rendszerek beszerelése és összekapcsolása a 2A Terminálon található biztonsági irányító központtal,
— felvonók kiépítése a függőleges magokban,
— beépített bútorzat kialakítása (pl. kapu pultok, útlevél-ellenőrző fülkék).