Directiva 2004/18/CE
II.1)Descripción
II.1.1)Denominación del contrato establecida por el poder adjudicador:
Fomento de la competitividad de las industrias cultural y creativa para el crecimiento y el empleo.
II.1.2)Tipo de contrato y emplazamiento de las obras, lugar de entrega o de ejecuciónServicios
Categoría de servicio nº 11: Servicios de consultores de dirección [6] y servicios conexos
Emplazamiento principal de las obras, lugar principal de entrega o de ejecución: las tareas se llevarán a cabo en las instalaciones que designe el prestador de los servicios, con la excepción de las instalaciones de la EASME o de la Comisión. Se celebrará un máximo de 3 reuniones de coordinación con la EASME o la Comisión Europea en Bruselas.
Código NUTS
II.1.4)Información sobre el acuerdo marco
II.1.5)Breve descripción del contrato o la adquisición (o adquisiciones)
La EASME desea celebrar un contrato de servicios cuyos 3 principales objetivos son los siguientes:
— definición del problema: las Cámaras de Comercio e Industria son industrias dinámicas y flexibles con un gran potencial para generar crecimiento y crear empleo en la Unión Europea. Para aprovechar al máximo este potencial es necesario fortalecer su competitividad. Teniendo esto en consideración, el estudio analizará la competitividad y la importancia económica de las Cámaras de Comercio e Industria, incluida su influencia en otras industrias, los principales desafíos y claves para el cambio, las barreras existentes y las deficiencias del mercado o de la normativa (es decir, la definición y magnitud del problema),
— análisis de iniciativas: identificar y analizar las estrategias puestas en marcha en el ámbito regional y nacional con el fin de mejorar la competitividad de las Cámaras de Comercio e Industria y sus vínculos con las medidas de la Unión Europea,
— recomendaciones: proponer un conjunto de recomendaciones para las medidas políticas y elaborar el nivel de aplicación más adecuado, teniendo en cuenta la importancia de toda la Unión Europea y el impacto de las medidas específicas.
II.1.6)Vocabulario común de contratos públicos (CPV)79000000 Servicios a empresas: legislación, mercadotecnia, asesoría, selección de personal, imprenta y seguridad
II.2)Cantidad o extensión del contrato
II.2.1)Cantidad o extensión global del contrato:
El volumen de trabajo estimado que se desarrollará en el marco del contrato corresponde a la cantidad máxima de 200 000 EUR, IVA excluido.
II.2.2)Información sobre las opcionesOpciones: no
Tá áthas orainn a fhógairt go mbeidh an leagan nua de thairseach TED ag dul beo an 29.01.2024 (dáta táscach - le deimhniú!) An bhfuil spéis agat eolas a fháil faoi na feidhmiúlachtaí nua, na feabhsuithe nua agus an tionchar ar na húsáideoirí? Tugaimid cuireadh duit cuairt a thabhairt ar ár n-alt agus tuilleadh eolais a fháil faoi na príomhathruithe nua agus na príomhfheidhmiúlachtaí nua.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Tá an clárúchán ar oscailt dár 4ú Ceardlann le hathúsáideoirí TED an 14 Nollaig 2023.
Seirbhísí - 150429-2015
An t-amharc leacaithe
Bheilg, an-An Bhruiséil: Iomaíochas tionscal cultúrtha agus cruthaitheach le haghaidh fáis agus post a threisiú
2015/S 085-150429
II.1)Cur síos
II.1.1)Teideal tugtha don chonradh ag an údarás conarthachta:
Iomaíochas tionscal cultúrtha agus cruthaitheach le haghaidh fáis agus post a threisiú.
II.1.2)An cineál conartha agus láthair na n-oibreacha, láthair an tseachadta nó na feidhmíochta
Seirbhísí
Catagóir seirbhíse 11: Seirbhísí comhairliúcháin bhainistíochta [6] agus seirbhísí gaolmhara
Príomhláthair nó suíomh na n-oibreacha, láthair an tseachadta nó na feidhmíochta: Beidh na tascanna le déanamh ag áitreabh arna sainiú ag an soláthraí seirbhíse, gan áitribh EASME nó áitribh an Choimisiúin Eorpaigh san áireamh. Tionólfar 3 chruinniú comhordaithe ar a mhéad le EASME nó leis an gCoimisiún Eorpach sa Bhruiséil.
Cód NUTS
II.1.4)Faisnéis faoin gcomhaontú creatlaí
II.1.5)Cur síos achomair ar an gconradh nó ar an gceannachán (ar na ceannacháin)
Teastaíonn ó EASME dul i bpáirt le conradh seirbhíse lena mbaineann 3 phríomhchuspóir:
— sainmhíniú faidhbe: Is tionscail dhinimiciúla agus athléimneacha iad CCIanna lena mbaineann féidearthacht nach beag fás agus poist a chruthú san AE. D'fhonn leas iomlán a bhaint as an bhféidearthacht sin, ní mór a n-iomaíochas a neartú. Chun na críche sin, déanfar anailís sa staidéar ar iomaíochas agus ar ábharthacht eacnamaíoch CCIanna, lena n-áireofar a n-iarmhairtí maidir le tionscail eile, na príomhdhúshláin agus na príomhspreagthaí maidir le hathrú, bacainní atá ann cheana agus teipeanna margaidh nó rialacháin (.i. sainmhíniú agus méid faidhbe),
— tionscnaimh a scagadh: na straitéisí arna gcur i bhfeidhm ar leibhéil réigiúnacha agus náisiúnta a shainaithint agus a anailísiú d'fhonn iomaíochas CCIanna agus a naisc le gníomhaíochtaí an AE a fheabhsú,
— moltaí: sraith moltaí a mholadh le haghaidh gníomhaíocht um beartas agus an leibhéal cur chun feidhme is oiriúnaí a mhionsaothrú, agus ábharthacht uile-AE agus tionchar na ngníomhaíochtaí sainiúla á dtabhairt san áireamh.
II.1.6)Foclóir comhchoiteann an tsoláthair (CPV)
79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
II.2)Méid nó raon feidhme an chonartha
II.2.1)Cainníocht nó raon iomlán:
200 000 EUR ar a mhéad gan CBL atá i méid measta na hoibre chun an conradh seo a chomhlíonadh.
II.2.2)Faisnéis faoi roghanna
Roghanna: níl
Direktyva 2004/18/EB
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Aprašymas
II.1.1)Pavadinimas, kurį perkančioji organizacija suteikė sutarčiai:
Kultūros ir kūrybos pramonės konkurencingumo skatinimas siekiant ekonomikos augimo ir kurti darbo vietas.
II.1.2)Sutarties tipas ir darbų atlikimo, prekių pristatymo ar paslaugų teikimo vietaPaslaugos
Paslaugų kategorija Nr. 11: Valdymo konsultavimo [6] ir susijusios paslaugos
Pagrindinė darbų atlikimo, prekių pristatymo ar paslaugų teikimo vieta: užduotys bus vykdomos paslaugos teikėjo nurodytose patalpose, išskyrus EASME arba Europos Komisijos patalpas. Daugiausia 3 koordinavimo susitikimai su EASME ir (arba) Europos Komisija vyks Briuselyje.
NUTS kodas
II.1.4)Informacija apie preliminarųjį susitarimą
II.1.5)Trumpas sutarties ar pirkimo(-ų) aprašymas
EASME pageidauja sudaryti paslaugų pirkimo sutartį, kuria siekiama 3 pagrindinių tikslų:
— apibrėžti problemą: Kultūros pramonė ir kūrybos pramonė yra dinamiškos ir greitai atsigauti gebančios pramonės šakos, turinčios didelį potencialą skatinti ekonomikos augimą ir kurti darbo vietas ES. Kad būtų galima visiškai išnaudoti šį potencialą, būtina stiprinti jų konkurencingumą. Turint tai omenyje, tyrime bus analizuojamas kultūros ir kūrybos pramonių konkurencingumas ir ekonominė svarba, įskaitant jų pasklidimą po kitas pramonės šakas, pagrindinius iššūkius ir pokyčius skatinančius veiksnius, esamas kliūtis bei rinkos ir (arba) reguliavimo trūkumus (t. y. problemos apibrėžtis ir mastas),
— atlikti iniciatyvų patikrą: nustatyti ir analizuoti strategijas, taikomas regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis, siekiant padidinti kultūros ir kūrybos pramonių konkurencingumą ir jų sąsajas su ES veikla,
— teikti rekomendacijas: pasiūlyti rekomendacijų rinkinį politikos priemonei ir plėtoti tinkamiausią įgyvendinimo lygį, atsižvelgiant į ES specialios politikos aktualumą ir poveikį.
II.1.6)Bendrasis viešųjų pirkimų žodynas (BVPŽ)79000000 Verslo paslaugos: teisinės, rinkodaros, konsultavimo, įdarbinimo, spausdinimo ir apsaugos
II.2)Kiekis arba sutarties apimtis
II.2.1)Visas kiekis ar visa apimtis:
Numatoma, kad šios sutarties darbų apimtis – daugiausia 200 000 EUR be PVM.
II.2.2)Informacija apie pasirinkimo galimybesPasirinkimo galimybės: ne