We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 150559-2022
Submission deadline has been amended by:  213980-2022
Poland-Komorniki: Refuse collection services
2022/S 057-150559
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Wywóz i zagospodarowanie w ramach odzysku metodą R3 ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych (kod 19 08 05)
Reference number: 1/1/2022
II.1.2)Main CPV code
90511000 Refuse collection services
II.1.4)Short description:
Zamówienie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na usługi o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp.
Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na wywozie i zagospodarowaniu w ramach odzysku metodą R3 ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych (kod:19 08 05).
Osady będą odbierane z oczyszczalni ścieków, mieszczącej się w Łęczycy przy ul. Poznańskiej 6, 62-051 Wiry i transportowane do miejsca odzysku metodą R3.
Maksymalna ilość osadów: 7 000 Mg.
Zakres zamówienia został określony szacunkowo na podstawie ilości osadów wytworzonych w czasie 12 miesięcy poprzedzających szacowanie ilości zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90513600 Sludge removal services
90513700 Sludge transport services
90513800 Sludge treatment services
90513900 Sludge disposal services
90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Maksymalna ilość osadów: 7 000 Mg
Zakres zamówienia został określony szacunkowo na podstawie ilości osadów wytworzonych w czasie 12 miesięcy poprzedzających szacowanie ilości zamówienia. Rzeczywisty zakres zamówienia może ulec zmianie i będzie określony na podstawie faktycznej ilości wywiezionych i zagospodarowanych osadów, jednakże w okresie obowiązywania umowy nie przekroczy on ilości wskazanej w ust. 3 i nie będzie mniejszy niż 50 % szacowanej ilości osadów.
Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie odebraną ilość komunalnych osadów ściekowych z uwzględnieniem powyższych informacji.
Za transport i zagospodarowanie w ramach odzysku metodą R3 osadów odebranych z oczyszczalni ścieków w Łęczycy przy ul. Poznańskiej 6, 62-051 Wiry odpowiada Wykonawca.
Odbiór i transport osadów odbywał się będzie przy użyciu sprzętu Wykonawcy przystosowanego do tego rodzaju załadunku. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zorganizowania niezbędnego nadzoru w trakcie transportu i nad zagospodarowaniem osadów.
Transport osadów musi być prowadzony na zasadach ściśle określonych w przepisach ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2021 r. poz. 779 z późn. zm.) ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.), ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2200 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz. U. z 2016 r. poz. 1742) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla przewozu materiałów szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych. Pojazdy transportujące osady powinny być w szczególności szczelne, sprawne i czyste (bez pozostałości osadów na ogumieniach i burtach zewnętrznych).
Wykonawca odpowiada za utrzymanie czystości i stanu nawierzchni dróg zakładowych i publicznych podczas transportu i wyładunku.
Osady powstają na oczyszczalni ścieków w Łęczycy przy ul. Poznańskiej 6, 62-051 Wiry, podczas procesów biologicznego oczyszczania ścieków metodą osadu czynnego.
Osad z zagęszczacza prasowany jest na prasie taśmowej. Odwadnianie wspomagane jest przy pomocy flokulantów.
Odwodniony osad po prasie charakteryzuje się zawartością około 14-18 % suchej masy.
Odbiór osadów będzie się odbywał:
- przez 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli (w zależności od potrzeb Zamawiającego), w godzinach między 7:00 a 23:00, 1-2 razy dziennie, w ilości nie mniejszej niż 120 Mg tygodniowo oraz do 40 Mg dziennie wyprasowanego osadu, o zawartości suchej masy osadu około 14-18% (z 2021r. średnia zawartość suchej masy wynosiła 16%).
Wysokość wyrzutu osadów na kontener/naczepę wynosi 325 cm od podłoża, na którym stoi kontener lub naczepa.
Waga odebranych osadów będzie ustalana przez Wykonawcę w miejscu zagospodarowania osadów na podstawie ważenia osadów na legalizowanej wadze po odebraniu ich od Zamawiającego.
Każdorazowe przekazanie osadów potwierdzane będzie wystawioną przez Zamawiającego Kartą Przekazania Odpadów - wygenerowanym potwierdzeniem z BDO w postaci pliku PDF lub wydruku zgodnie z art. 69 ust. 1, 1a, 3 i 3b ustawy o odpadach.
Wykonawca zobowiązany jest potwierdzać przyjęcie osadów w systemie BDO niezwłocznie po ich dostarczeniu do miejsca zagospodarowania oraz zrealizowania transportu, nie później jednak niż następnego dnia roboczego i dokonać korekty karty przekazania odpadu z BDO wynikającej z dokonanego ważenia osadów.
Do comiesięcznej faktury Wykonawca dostarczy kwity wagowe osadu na ilość zawartą w fakturze.