Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Избор на доставчик на нетна активна електрическа енергия, координатор на балансираща група за ниско напрежение и администриране на разходите за пренос и достъп за сградите на „МБАЛ Пазарджик” АД
Reference number: 2022-04
II.1.2)Main CPV code09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Поръчката е за избор на доставчик на електрическа енергия, координатор на стандартна балансираща група, пълно администриране на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси за нуждите на „МБАЛ Пазарджик” АД” за ниско напрежение за 5 бр. обекти, подробно посочени в Спецификация от документацията. Предметът на поръчката включва и администриране на сумите за нормативно определените такси, мрежови услуги и акциз. Същите ще бъдат заплащани от Възложителя на Изпълнителя.
Срок за изпълнение на обществената поръчка: в срок от 12 / дванадесет / месеца, считано от датата на регистрация на първия регистриран график. Действието му се продължава до провеждане на нова процедура по ЗОП със същият предмет и сключване на договор.
Прогнозното годишно количество на консумираната енергия е 1600000 КWh ( 1600 MWh ) нетна електрическа енергия.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 700 000.00 BGN
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Срок за изпълнение на обществената поръчка: в срок от 12 / дванадесет / месеца, считано от датата на регистрация на първия регистриран график. Действието му се продължава до провеждане на нова процедура по ЗОП със същият предмет.
Прогнозно количество/ обем – съгласно Спецификация на Възложителя, съдържаща информация за осигурен достъп през електроразпределителната мрежа за 5 броя обекти с посочени Идентификационен код за пазара, както и разхода на ел. енергия за 2021г. Прогнозното годишно количество на консумираната енергия е 1600000 КWh ( 1600 MWh ) нетна електрическа енергия.
Прогнозната стойност на обществената поръчка за срок от 12 (дванадесет) месеца е 700000,00 лв. без ДДС, която попада в праговете по чл. 20, ал. 1, т.1 от ЗОП, поради което приложима процедура е "открита процедура" по чл. 18, ал.1, т.1 от ЗОП и включва цената на доставката на нетна активна електрическа енергия, нормативно определените такси, цените за мрежови услуги и дължимия акциз. Посочената стойност на обществената поръчка е прогнозна, определена на база предходно потребление на възложителя. Реалната стойност на договора ще бъде определена според реалното потребление на възложителя за периода на договора.