Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Sähköenergian hankinta v. 2023 - 2024
Reference number: 383502
II.1.2)Main CPV code09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Mikkelin kaupunki ja sen konserniyhtiöt Mikalo Oy, Metsäsairila Oy, Kiinteistökehitys Naistinki Oy, Mikkelin opiskelija-asunnot Oy, Mikkelin Asumisoikeus Oy, Etelä-Savon koulutus Oy, Kiinteistö Oy Mikkelin Tietotaitokortteli ja Kiinteistö Oy Ristiinan Suopursu, Kiinteistö Oy Kenkäveronniemi, Kiinteistö Oy Jääkärinkatu 31 ja Mikkelin Jäähalli Oy pyytää tarjoustanne sähköenergian toimittamisesta määräaikaisella sopimuksella ajalla 1.1.2023 - 31.12.2024.
Lopullinen sähköenergian laskutushinta määräytyy sopimusjaksolle tehtävien hinnankiinnitysten mukaisesti.
Kohteet ovat kunnan ja konserniyhtiöiden kiinteistöjä sisältäen myös liikenneväylien- ja ulkoalueiden valaistusta.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Mikkelin kaupunki ja sen konserniyhtiöt Mikalo Oy, Metsäsairila Oy, Kiinteistökehitys Naistinki Oy, Mikkelin opiskelija-asunnot Oy, Mikkelin Asumisoikeus Oy, Etelä-Savon
koulutus Oy, Kiinteistö Oy Mikkelin Tietotaitokortteli, Kiinteistö Oy Ristiinan Suopursu, Kiinteistö Oy Kenkoveronniemi, Kiiinteistö Oy Jääkärinkatu 31 ja Mikkelin Jäähalli Oy pyytää tarjoustanne sähköenergian toimittamisesta määräaikaisella sopimuksella ajalla 1.1.2023 - 31.12.2024.
Hankinta koskee sähkönmyyntisopimuksen kilpailutusta, jonka tuloksena sovitaan sähkönmyyjän marginaaleista ja sopimusehdoista. Lopullinen sähköenergian laskutushinta määräytyy sopimusjaksolle tehtävien hinnankiinnitysten mukaisesti. Tehtävällä sopimuksella tilaaja voi ostaa pörssissä myytävää, millä tahansa tuotantomuodolla tuotettua sähköenergiaa.
Kohteet ovat kunnan ja konserniyhtiöiden kiinteistöjä sisältäen myös liikenneväylien ja ulkoalueiden valaistusta.