Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Invazivní nepůvodní druhy – vypracování posouzení rizik pro řešení prioritních druhů a zlepšení prevence.
Spisové číslo: ENV.B.2/ETU/2016/0013.
II.1.2)Hlavní kód CPV90700000 Environmentální služby
II.1.4)Stručný popis:
Základem nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1143/2014 ze dne 22.10.2014 o prevenci a regulaci zavlékání či vysazování a šíření invazních nepůvodních druhů je seznam invazivních nepůvodních druhů s dopadem na Unii, který bude vypracován na základě posouzení rizik, jež budou neustále aktualizována. V rámci studie „Invazivní nepůvodní druhy – stanovení priority snah o prevenci prostřednictvím snímání horizontu“ byl vytvořen rámec pro snímání horizontu a byly stanoveny prioritní druhy, které budou podrobeny posouzení rizik. Navrhovaná studie bude stavět na tomto snímání horizontu a v jejím rámci bude provedeno posouzení těch nejvíc naléhavých rizik v případě druhů představujících významnou hrozbu pro EU a zároveň bude zajištěno, aby tato posouzení rizik splňovala požadavky nařízení o invazivních nepůvodních druzích.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 900 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.4)Popis zakázky:
Otevřená výzva k podání nabídek – zakázka na studii v délce 12 měsíců s rozpočtem ve výši 300 000 EUR. Tato zakázka je obnovitelná 2krát na dobu 12 měsíců za stejných podmínek, až na celkovou dobu trvání maximálně 36 měsíců (celkový rozpočet (900 000 EUR)) za předpokladu, že provedení ze strany poskytovatele služeb bude ve všech ohledech uspokojivé a v závislosti na dostupnosti rozpočtu.
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Invasive ikkehjemmehørende arter — udvikling af risikovurderinger til håndtering af prioriterede arter og styrkelse af forebyggelse.
Sagsnr.: ENV.B.2/ETU/2016/0013.
II.1.2)Hoved-CPV-kode90700000 Tjenester på miljøområdet
II.1.4)Kort beskrivelse:
Det centrale indhold i Europa-Parlamentets og Rådets forordning (EU) nr. 1143/2014 af 22.10.2014 om forebyggelse og håndtering af introduktion og spredning af invasive ikkehjemmehørende arter er en liste over de invasive ikkehjemmehørende arter, der bekymrer EU, hvilken skal udarbejdes på grundlag af risikovurderinger og løbende holdes opdateret. Undersøgelsen »Invasive ikkehjemmehørende arter — prioritering af forebyggende tiltag gennem screening af fremtidige faktorer« udviklede rammerne for screening af fremtidige faktorer og fastsatte de prioriterede arter, der skal risikovurderes. Den foreslåede undersøgelse skal bygge på denne øvelse i screening af fremtidige faktorer og udføre de mest presserende risikovurderinger for arter, der repræsenterer en stor trussel for EU, med henblik på at sikre, at disse risikovurderinger vil opfylde kravene i forordningen om invasive ikkehjemmehørende arter.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 900 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Offentligt udbud — undersøgelseskontrakt for 12 måneder med et budget på 300 000 EUR. Kontrakten kan fornyes 2 gange for en periode på 12 måneder på samme vilkår, op til en samlet maksimal varighed på 36 måneder (samlet budget på 900 000 EUR), forudsat at kontrahentens udførelse er tilfredsstillende i alle henseender og med forbehold for bevilling af budgetmidler.
Servicios - 153067-2016
Bélgica-Bruselas: Especies exóticas invasoras: desarrollo de evaluaciones de riesgos para abordar las especies prioritarias y mejorar la prevención
2016/S 087-153067
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Especies exóticas invasoras: desarrollo de evaluaciones de riesgos para abordar las especies prioritarias y mejorar la prevención.
Número de referencia: ENV.B.2/ETU/2016/0013.
II.1.2)Código CPV principal
90700000 Servicios medioambientales
II.1.4)Breve descripción:
El núcleo del Reglamento (UE) n.o 1143/2014 del Parlamento Europeo y del Consejo, de 22.10.2014, sobre la prevención y la gestión de la introducción y propagación de especies exóticas invasoras, es una lista de especies exóticas invasoras que preocupan a la Unión, que deberá desarrollarse sobre la base de las evaluaciones de riesgos y deberá mantenerse actualizada. El estudio «Especies exóticas invasoras; priorización de los esfuerzos de prevención mediante la observación del panorama» elaboró un marco para la observación del panorama e identificó las especies que deberían ser evaluadas de forma prioritaria en lo que respecta a los riesgos. El estudio propuesto se basará en este ejercicio de observación del panorama y realizará las evaluaciones de riesgos más urgentes para las especies que representan una amenaza importante para la Unión Europea, y al mismo tiempo se garantizará que estas evaluaciones de riesgos cumplan los requisitos del Reglamento sobre especies exóticas invasoras.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 900 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
Convocatoria abierta de licitación; contrato de estudio de 12 meses con un presupuesto de 300 000 EUR. El contrato podrá renovarse en 2 ocasiones por un período de 12 meses en las mismas condiciones, hasta una duración total máxima de 36 meses (presupuesto total de 900 000 EUR), siempre que el rendimiento del contratista haya sido satisfactorio en todos los sentidos y dependiendo de la disponibilidad presupuestaria.
Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Invasiivsed võõrliigid – esmatähtsate liikidega võitlemise riskide hinnangute väljatöötamine ja ennetusmeetmete tõhustamine
Viitenumber: ENV.B.2/ETU/2016/0013.
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Euroopa Parlamendi ja nõukogu 22.10.2014 määruse (EL) nr 1143/2014 (looduslikku tasakaalu ohustavate võõrliikide sissetoomise ja levimise ennetamise ja ohjamise kohta) tuum on liidu jaoks probleemseteks peetavate looduslikku tasakaalu ohustavate võõrliikide nimekiri, mis tuleb koostada riskihinnangute põhjal ja mida tuleb pidevalt ajakohastada Uuringu "Invasiivsed võõrliigid – väljavaadete kaardistamise abil ennetusmeetmete prioriseerimine" raames töötati välja väljavaadete kaardistamise raamistik ja selgitati välja esmatähtsad võõrliigid, kellega seotud riske tuleb hinnata. Pakutavas uuringus tuginetakse nimetatud väljavaadete kaardistamise ülesandele ja tehakse kõige kiireloomulisemad ELi jaoks olulist ohtu kujutavate võõrliikidega seotud riskide hindamised, tagades, et nimetatud riskihindamised vastavad looduslikku tasakaalu ohustavate võõrliikide määruse nõuetele.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 900 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Avatud pakkumiskutse – uuringuleping kestusega 12 kuud ja eelarvega 300 000 EUR. Lepingut võidakse uuendada samadel tingimustel 2 korda 12 kuu kaupa, mis teeb maksimaalseks kogukestuseks 36 kuud (kogueelarve 900 000 EUR), olenevalt eelarve kättesaadavusest ja eeldusel, et töövõtja tulemused on igati rahuldavad.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Idegenhonos inváziós fajok – kockázatértékelések kidolgozása a veszélyeztetett fajok kezelése és a megelőzés javítása céljából
Hivatkozási szám: ENV.B.2/ETU/2016/0013.
II.1.2)Fő CPV-kód90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az idegenhonos inváziós fajok betelepítésének vagy behurcolásának és terjedésének megelőzéséről és kezeléséről szóló, 22.10.2014 keltezésű 1143/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet fő célkitűzése az Unió számára veszélyesnek tekintett idegenhonos inváziós fajok jegyzékének kockázatértékeléseken alapuló összeállítása és rendszeres aktualizálása. Az „Idegenhonos özönfajok – a megelőzésre irányuló erőfeszítések előtérbe helyezése a kilátások vizsgálatával” című tanulmány kialakította a kilátások vizsgálatára szolgáló keretrendszert, és meghatározta azokat a veszélyeztetett fajokat, amelyeket kockázatértékelés alá kell vetni. A javasolt tanulmány erre a kilátásvizsgálati gyakorlatra épít, és elvégzi a legsürgetőbb kockázatértékeléseket azokra a fajokra vonatkozóan, amelyek jelentős fenyegetést jelentenek az EU-ra nézve, így biztosítva, hogy az ilyen kockázatértékelések megfelelnek az idegenhonos inváziós fajokról szóló rendelet követelményeinek.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 900 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyílt pályázati felhívás – 12 hónapra szóló, 300 000 EUR költségvetésű, tanulmánykészítésre vonatkozó szerződés. A szerződés két alkalommal, megegyező feltételek mellett, 12 hónapra meghosszabbítható, így teljes időtartama legfeljebb 36 hónap (teljes költségvetése 900 000 EUR), amennyiben a nyertes ajánlattevő teljesítménye minden tekintetben kielégítő, illetve a költségvetés rendelkezésre áll.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Invasieve uitheemse soorten –– ontwikkeling van risicobeoordelingen voor de aanpak van prioritaire soorten en ter verbetering van de preventie.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Centraal in Verordening (EU) nr. 1143/2014 van het Europees Parlement en de Raad van 22.10.2014 betreffende de preventie en beheersing van de introductie en verspreiding van invasieve uitheemse soorten staat een lijst van invasieve uitheemse soorten die als zorgwekkend voor de Unie worden beschouwd. Deze lijst wordt opgesteld op basis van risicobeoordelingen en moet voortdurend worden geactualiseerd. In het kader van het onderzoek „Invasieve uitheemse soorten –– prioriteren van preventie-inspanningen aan de hand van verkennende activiteiten” is een kader ontwikkeld voor verkennende activiteiten en zijn de prioritaire soorten voor risicobeoordelingen vastgesteld. Het voorgestelde onderzoek zal voortbouwen op deze verkennende activiteiten en de meest dringende risicobeoordelingen uitvoeren voor soorten die een belangrijke dreiging voor de EU inhouden. Hierbij moet worden verzekerd dat de risicobeoordelingen voldoen aan de vereisten van de Verordening betreffende invasieve uitheemse soorten.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 900 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Openbare oproep tot inschrijving –– onderzoeksopdracht voor 12 maanden met een begroting van 300 000 EUR. De overeenkomst is tweemaal verlengbaar met 12 maanden onder dezelfde voorwaarden, voor een maximale totale looptijd van 36 maanden (totale begroting: 900 000 EUR) op voorwaarde dat de uitvoering door de contractant in alle opzichten bevredigend is en afhankelijk van de beschikbare begroting.