II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Puitesopimus palvelujen ja laitteiden toimittamisesta audiovisuaali- ja kokoustekniikan alalla
Viitenumero: SCIC/2021/OP/0002
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi51310000 Radio-, televisio- ja av-laitteiden asentaminen
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Kyseessä on toimielinten yhteinen puitesopimus palvelujen toimittamisesta audiovisuaali- ja kokouspalveluihin liittyvää konsultointia, suunnittelua, asennusta, tukea, huoltoa ja vuokrausta koskevalla alalla sekä audiovisuaali- ja kokouslaitteiden ja niihin liittyvien ohjelmien toimittamisesta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 210 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
Hankintaviranomainen varaa oikeuden tehdä sopimuksia, joissa yhdistetään seuraavat osat tai osien ryhmät:
Tarjoajat, jotka haluavat jättää hakemuksen erästä 1, eivät voi jättää hakemusta muista eristä.
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Konsultointi, suunnittelu ja laadunvalvonta
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)71316000 Tietoliikennettä koskevat konsulttipalvelut
71320000 Insinöörialan suunnittelupalvelut
71350000 Insinööritöihin liittyvät tieteelliset ja tekniset palvelut
79314000 Toteutettavuustutkimus
72224000 Projektinjohtoa koskevat konsulttipalvelut
72225000 Järjestelmän laadunvarmistuksen arviointi- ja tarkastelupalvelut
71621000 Tekniset analysointi- tai neuvontapalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
72212730 Tietoturvaohjelmistojen kehittämispalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Erä 1: Audiovisuaali- ja kokouslaitteisiin liittyvä konsultointi, suunnittelu ja laadunvalvonta.
Audiovisuaali- ja kokouslaitteiden hankinta
Osa nro: 2
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)32321200 Av-laitteet
32320000 Televisiovastaanottimet ja av-laitteet
32321300 Av-tarvikkeet
32350000 Av-laitteiden osat
32340000 Mikrofonit ja kaiuttimet
Erä 2: Audiovisuaali- ja kokouslaitteiden hankinta.
Asennus, huolto ja korjaus
Osa nro: 3
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)51300000 Tietoliikennelaitteiden asentaminen
50300000 PC:iden, toimisto-, televiestintä- ja av-laitteiden korjaus, huolto ja muut palvelut
Erä 3: Audiovisuaali- ja kokouslaitteiden asennus, huolto ja korjaus.
Vuokraus- ja käyttöpalvelut
Osa nro: 4
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)51310000 Radio-, televisio- ja av-laitteiden asentaminen
32232000 Videoneuvottelulaitteet
Erä 4: Audiovisuaali- ja kokouslaitteiden vuokraus ja käyttö.
II dalis: Objektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Preliminarioji sutartis dėl paslaugų teikimo ir įrangos tiekimo garso ir vaizdo bei konferencijų technologijų srityje
Nuorodos numeris: SCIC/2021/OP/0002
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas51310000 Radijo, televizijos, garso ir vaizdo įrangos montavimo paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Tarpinstitucinė preliminarioji sutartis dėl paslaugų teikimo garso ir vaizdo bei konferencijų paslaugų konsultavimo, projektavimo, diegimo, paramos, priežiūros ir nuomos srityje kartu su garso ir vaizdo bei konferencijų įrangos ir susijusios programinės įrangos tiekimu.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 210 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: taip
Pasiūlymai gali būti teikiami dėl visų pirkimo dalių
Perkančioji organizacija turi teisę paskirti sutartis, apimančias šias pirkimo dalis ar pirkimo dalių grupes:
Konkurso dalyviai, kurie pageidauja teikti paraiškas dėl 1 dalies, negali teikti paraiškų dėl kitų dalių.
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:
Konsultacijos, projektavimas ir kokybės kontrolė
Pirkimo dalies Nr.: 1
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)71316000 Telekomunikacijų konsultacinės paslaugos
71320000 Inžinerinio projektavimo paslaugos
71350000 Inžinerinės mokslinės techninės paslaugos
79314000 Galimybių tyrimas
72224000 Projektų vadybos konsultacinės paslaugos
72225000 Sistemų kokybės užtikrinimo vertinimo ir peržiūros paslaugos
71621000 Techninės analizės arba konsultavimo paslaugos
72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
72212730 Apsaugos programinės įrangos kūrimo paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
1 dalis: Konsultacijos garso ir vaizdo bei konferencijų įrangos klausimais, jų projektavimas ir kokybė.
Garso ir vaizdo bei konferencijų įrangos įsigijimas
Pirkimo dalies Nr.: 2
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)32321200 Garso ir vaizdo aparatūra
32320000 Televizijos ir garso bei vaizdo aparatūra
32321300 Garso ir vaizdo medžiagos
32350000 Garso ir vaizdo aparatūros dalys
32340000 Mikrofonai ir garsiakalbiai
2 dalis: Garso ir vaizdo bei konferencijų įrangos įsigijimas.
Įrengimas, techninė priežiūra ir remontas
Pirkimo dalies Nr.: 3
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)51300000 Ryšių įrangos montavimo paslaugos
50300000 Remonto, priežiūros ir kitos paslaugos, susijusios su asmeniniais kompiuteriais, biuro įranga, telekomunikacijų bei garso ir vaizdo įranga
3 dalis: Garso ir vaizdo bei konferencijų įrangos diegimas, techninė priežiūra ir remontas.
Nuomos ir eksploatavimo paslaugos
Pirkimo dalies Nr.: 4
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)51310000 Radijo, televizijos, garso ir vaizdo įrangos montavimo paslaugos
32232000 Vaizdo konferencijų įranga
4 dalis: Garso ir vaizdo bei konferencijų įrangos nuoma ir eksploatavimas.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Qafas ta’ Kuntratt għall-Provvista ta’ Servizzi u Tagħmir fil-Qasam tat-Teknoloġija tal-Awdjoviżiv u l-Konferenzi
Numru ta' referenza: SCIC/2021/OP/0002
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV51310000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat tar-radju, televiżjoni, ħoss u video
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Qafas ta’ kuntratt interistituzzjonali għall-provvista ta’ servizzi fil-qasam tal-konsulenza, id-disinn, l-installazzjoni, l-appoġġ, il-manutenzjoni, il-kiri u t-tħaddim ta’ tagħmir awdjoviżiv u tal-konferenzi (AV&C) flimkien mal-provvista ta’ tagħmir tal-AV&C u s-softwer assoċjat.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 210 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal il-lottijiet kollha
L-awtorità kontraenti tirriżerva d-dritt li tagħti kuntratti li jorbtu flimkien il-lottijiet jew gruppi ta' lottijiet li ġejjin:
Dawk li jitfgħu l-offerta li huma interessati li japplikaw għal-Lott 1 m'għandhomx japplikaw għal-lottijiet l-oħrajn.
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Konsulenza, Disinn u Kontroll tal-Kwalità
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK71316000 Servizzi ta' konsulenza tat-telekomunikazzjonijiet
71320000 Servizzi ta' l-inġinerija tad-disinn
71350000 Servizzi xjentifiċi u tekniċi relatati ma' l-inġinerija
79314000 Studju dwar l-affidabbiltà
72224000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-amministrazzjoni ta' priġett
72225000 Servizzi tar-reviżjoni u ta' l-assesjar ta' l-assigurazzjoni tal-kwalità tas-sistema
71621000 Analiżi teknika jew servizzi ta' konsulenza
72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
72212730 Servizzi ta' żvilupp ta' softwer ta' sigurtà
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Lott 1: Konsulenza, disinn u kontroll tal-kwalità għall-installazzjonijiet awdjoviżivi u tal-konferenzi.
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 2
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK32321200 Apparat awdjo-viżiv
32320000 Apparat tat-televiżjoni u l-awdjo-viżiva
32321300 Materjali awdjo-viżivi
32350000 Partijiet minn apparat tal-ħoss u tal-video
32340000 Mikrofoni u loudspeakers
Lott 2: Ksib ta’ tagħmir awdjoviżiv u tal-konferenzi
Installazzjoni, Manutenzjoni u Tiswija
Nru tal-lott: 3
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK51300000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat tal-komunikazzjoni
50300000 Servizzi ta’ tiswija, manutenzjoni u servizzi oħrajn assoċċjati mal-kompjuters personali, apparat ta’ l-uffiċini, telekomunikazzjonijiet u apparat awdjo-viżiv
Lott 3: Installazzjoni, manutenzjoni u tiswija ta' tagħmir awdjoviżiv u tal-konferenzi
Servizzi tal-Kiri u t-Tħaddim
Nru tal-lott: 4
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK51310000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat tar-radju, televiżjoni, ħoss u video
32232000 Apparat għal konferenza bil-video
Lott 4: Il-Kiri u t-tħaddim ta’ tagħmir awdjoviżiv u tal-konferenzi.