Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Servizzi ta’ Konsulenza Legali għall-Proġett tal-Bini tal-Punent tal-BEI (Fażi ta’ Qabel il-Kostruzzjoni)
Numru ta' referenza: CFT-1667
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79100000 Servizzi legali
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-Bank Ewropew tal-Investiment (BEI) għandu l-ħsieb li jagħti qafas ta’ ftehim għall-provvista ta’ servizzi ta’ konsulenza legali (LAS) matul il-fażi ta’ qabel il-kostruzzjoni tal-Proġett tal-Bini tal-Punent tal-BEI (WBP) fil-Lussemburgu. Din is-sejħa għall-offerti se tirriżulta fl-għoti ta’ qafas ta’ ftehim ma’ 2 (żewġ) fornituri tas-servizz f’ordni ta’ prijorità, għal tul ta’ żmien ta’ 4 (erba’) snin.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK79111000 Servizzi ta' pariri legali
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Is-suġġett tal-qafas ta’ ftehim hu l-provvista ta’ servizzi ta’ konsulenza legali lill-BEI matul il-fażi ta’ qabel il-kostruzzjoni tal-Proġett tal-Bini tal-Punent tiegħu. L-oqsma ewlenin ta’ kompetenza jistgħu jkopru:
— il-liġi kuntrattwali tal-Lussemburgu,
— id-disinn / il-kostruzzjoni fil-Lussemburgu / il-liġi dwar il-proprjetà immobbli,
— il-liġi tal-assigurazzjoni, il-bonds tat-twettiq,
— il-liġi tal-ksib pubbliku tal-UE,
— litigazzjoni fil-Lussemburgu u soluzzjoni internazzjonali għall-arbitraġġ / tilwim.
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Serviços de consultoria jurídica para o projeto de construção ocidental do BEI (fase de pré-construção)
Número de referência: CFT-1667
II.1.2)Código CPV principal79100000 Serviços jurídicos
II.1.4)Descrição resumida:
O Banco Europeu de Investimento (BEI) pretende adjudicar um contrato-quadro para a prestação de serviços de consultoria jurídica durante a fase de pré-construção do Projeto de Construção Ocidental do BEI no Luxemburgo. O presente concurso resultará na adjudicação de um contrato-quadro com 2 (dois) prestadores de serviços em cascata, por uma duração de 4 (quatro) anos.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)79111000 Serviços de assessoria jurídica
II.2.4)Descrição do concurso:
O objeto do contrato-quadro consiste na prestação de serviços de consultoria jurídica a favor do BEI durante a fase de pré-construção do seu projeto de construção ocidental. As principais áreas de especialização podem abranger:
— direito contratual do Luxemburgo,
— direito de conceção/construção/imobiliário do Luxemburgo,
— direito de seguros, garantias de boa execução,
— direito da UE em matéria de contratos públicos,
— litígio do Luxemburgo e arbitragem/resolução de litígios internacional.