We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 153924-2021
Submission deadline has been amended by:  273834-2021
Romania-Târgu Cărbunești: Medical equipments
2021/S 061-153924
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Achiziție echipamente medicale, echipamente de protecție și dotări specifice pentru spitalul suport COVID-19 – Spitalul de Urgenta Târgu Cărbunești, SMIS 139776
Reference number: 4898681/2021/4/139776
II.1.2)Main CPV code
33100000 Medical equipments
II.1.4)Short description:
Obiectul contractului il reprezinta Achiziție echipamente medicale, echipamente de protecție și dotări specifice pentru spitalul suport COVID-19 – Spitalul de Urgenta Târgu Cărbunești, SMIS 139776 in cadrul proiectului „Consolidarea capacitatii de gestionare a crizei sanitare COVID-19 de catre Spitalul de Urgenta Targu Carbunesti prin achizitionarea de echipamente si dotari specifice”, cod SMIS 139776, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Achizitionarea de dotari este formata din urmatoarele echipamente, organizate pe loturi:
— lot 1 – radiologie – valoare estimata: 6 140 367,40 RON fara TVA;
— lot 2 – echipamente medicale – valoare estimata: 5 042 331,19 RON fara TVA;
— lot 3 – echipamente sterilizare – valoare estimata: 1 849 811,14 RON fara TVA;
— lot 4 – echipamente intretinere/dezinfectie/sterilizare – valoare estimata: 1 333 177,96 RON fara TVA;
— lot 5 – aparate laborator – valoare estimata: 1 273 918,57 RON fara TVA;
— lot 6 – echipamente pentru morga – valoare estimata: 85 117,08 RON fara TVA;
— lot 7 – echipamente pentru tratarea deseurilor – valoare estimata: 1 359 185,34 RON fara TVA;
— lot 8 – echipamente de protectie si dezinfectanti – valoare estimata: 4 495 050,30 RON fara TVA.
Valoare estimata totala fara TVA: 21 578 958,98 RON fara TVA.
Echipamentele care se vor achizitiona, precum si cantitatile aferente acestora, sunt conform caietului de sarcini.
Atentie: termenul in care autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I) din fisa de date, respectiv 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 21 578 958.98 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 8
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 8
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Nu
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot 1 – Radiologie
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
33111000 X-ray devices
50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
51410000 Installation services of medical equipment
79632000 Personnel-training services
II.2.4)Description of the procurement:
Obiectul contractului il reprezinta Achizitie echipamente medicale, echipamente de protectie si dotari specifice pentru spitalul suport Covid-19 - Spitalul de Urgenta Tg Carbunesti SMIS in cadrul proiectului “Consolidarea capacitaþii de gestionare a crizei sanitare COVID-19 de catre Spitalul de Urgenta Targu Carbunesti prin achizitionarea de echipamente si dotari specifice”, Cod SMIS: 139776, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini.
Lot 6 – Echipamente pentru morga
Lot No: 6
33944000 Morgue cabinet refrigerators or freezers
Lot 7 – Echipamente pentru tratarea deseurilor - Valoare estimata: 1.359.185,34 RON fara TVA.
Lot No: 7
33191000 Sterilisation, disinfection and hygiene devices
33631600 Antiseptics and disinfectants
Lot 4 – Echipamente intretinere/dezinfectie/sterilizare
Lot No: 4
39330000 Disinfection equipment
38432000 Analysis apparatus
Lot 3 – Echipamente sterilizare
Lot No: 3
31515000 Ultraviolet lamps
Lot 8 – Echipamente de protectie si dezinfectanti – Valoare estimata: lei fara TVA.
Lot No: 8
18143000 Protective gear
Lot 2 – Echipamente medicale
Lot No: 2
33112200 Ultrasonic unit
33191100 Steriliser
Lot 5 – Aparate laborator – Valoare estimata:
Lot No: 5
33943000 Cadaver scissor lift trolleys