Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 154166-2023
România-Jilava: Uniforme militare
2023/S 052-154166
Anunț de atribuire a contractului
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Articole de echipament din componenta UNIFORMEI DE SERVICIU - acord cadru 48 luni
Număr de referinţă: 5
II.1.2)Cod CPV principal
35811300 Uniforme militare
II.1.4)Descriere succintă:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achiziții centralizata, va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face /derula de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, conform anexei atasate caietului de sarcini.
Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru bunurile ARTICOLE DE ECHIPAMENT DIN COMPUNEREA UNIFORMEI DE SERVICIU ,(loturile) câștigate la acordul- cadru, in funcție de necesități.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile.
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Scurta cu guler si mesada detasabila - cu sigla ANP si ecuson nominal
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 478580.19 lei
Coifura
Lot nr.: 1
Caciula din blana naturala - cu emblema;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 64954.79 lei
Costum de culoare bleumarin
Lot nr.: 2
Sapca -cu emblema
Bluza cu sigla ANP - costum;
Pantalon - costum;
Pantalon vara;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 1142215.88 lei
Costum termic
Lot nr.: 5
Costum termic alcatuit din bluza si pantalon
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 158557.50 lei
Tricouri
Lot nr.: 4
Tricou cu maneca scurta - cu sigla ANP si cu ecuson nominal;
Tricou cu maneca lunga -cu sigla ANP si cu ecuson nominal
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 725841.00 lei
Centura multifunctionala
Lot nr.: 7
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 132131.25 lei
Incaltaminte
Lot nr.: 6
Pantofi iarna;
Pantofi vara;
Bocanci
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 473910.75 lei
Suport pentru epolet cu insemne de grad pentru umar
Lot nr.: 9
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 368205.75 lei
Ciorapi bleumarin
Lot nr.: 8
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 48448.13 lei