Обявление за изменения или за допълнителна информация
Правно основание:
Раздел І: Възлагащ орган/възложител
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Подкрепа за разработването и управлението на случайни контролирани опити по линия на INNOSUP-06-2018
Референтен номер: EASME/H2020/2018/005
II.1.2)Основен CPV код79000000 Бизнес услуги: право, маркетинг, консултиране, набиране на персонал, печат и охрана
II.1.4)Кратко описание:
Това е покана за участие в търг под формата на открита процедура за сключване на един договор за услуги в контекста на действие INNOSUP-06-2018.
От изпълнителя се изисква да предостави помощни услуги, свързани с разработването, методите за подбор и анализа на резултатите от проектите за RCT (случайни контролирани опити), финансирани по INNOSUP-06-2018.
Дейността е разделена на четири работни пакета и ще се провежда на различни етапи преди и по време на изпълнението на проектите, избрани по покана „INNOSUP-06-2018“:
Задачите, които трябва да бъдат извършени от изпълнителя, са допълнително обяснени в тръжните спецификации в раздел 1.4.1.
Раздел VІ: Допълнителна информация
Változásokat vagy további információt tartalmazó hirdetmény
Jogalap:
II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Az INNOSUP-06-2018 keretében véletlenszerűen végzett ellenőrző vizsgálatok megtervezéséhez és lebonyolításához nyújtott támogatás
Hivatkozási szám: EASME/H2020/2018/005
II.1.2)Fő CPV-kód79000000 Üzleti szolgáltatások: jog, marketing, tanácsadás, munkaerő-felvétel, nyomtatás és biztonság
II.1.4)Rövid meghatározás:
Ez egy egyetlen szolgáltatási szerződés megkötésére irányuló pályázati felhívás, nyílt eljárás formájában az INNOSUP-06-2018 művelet kontextusában.
A nyertes ajánlattevő feladata az lesz, hogy támogató szolgáltatásokat nyújtson az INNOSUP-06-2018 keretében finanszírozott, véletlenszerűen végzett ellenőrző vizsgálatokkal (randomised control trials (RCTs)) kapcsolatos projektek tervezésével, kiválasztási módszereivel és az eredmények elemzésével kapcsolatban.
A munka négy munkacsomagra van osztva, és ezek az INNOSUP-06-2018 pályázat keretében kiválasztott projektek megvalósítása előtt és közben, különböző szakaszokban kerülnek megvalósításra:
A nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatokról a további részletes információkat lásd a pályázati dokumentáció 1.4.1. szakaszában.
VI. szakasz: Kiegészítő információk
Usługi - 154232-2018
Belgia-Bruksela: Wsparcie w zaprojektowaniu i prowadzeniu badań kontrolnych z randomizacją w ramach działania INNOSUP-06-2018
2018/S 070-154232
Sprostowanie
Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji
Usługi
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 2018/S 066-146022)
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wsparcie w zaprojektowaniu i prowadzeniu badań kontrolnych z randomizacją w ramach działania INNOSUP-06-2018
Numer referencyjny: EASME/H2020/2018/005
II.1.2)Główny kod CPV
79000000 Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania
II.1.4)Krótki opis:
Niniejsze zaproszenie do składania ofert w formie procedury otwartej ma na celu zawarcie 1 umowy o świadczenie usług w ramach działania INNOSUP-06-2018.
Zadaniem wykonawcy będzie zapewnienie usług wsparcia związanych z zaprojektowaniem, metodami wyboru i analizą wyników badań kontrolnych z randomizacją (RCT - randomised control trials) wchodzących w zakres projektów finansowanych w ramach działania INNOSUP-06-2018.
Praca podzielona została na 4 pakiety prac, które będą wykonywane w różnych fazach przed realizacją i w trakcie realizacji wybranych projektów pod nazwą „INNOSUP-06-2018”:
Usługi, które mają być świadczone przez wykonawcę, zostały wymienione w pkt 1.4.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Există o eroare care afectează modul în care sunt afișate URL-urile în anunțurile eForms. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă sugerăm să eliminați virgula (sau orice alt caracter special) care apare la sfârșitul URL-ului. Ne cerem scuze pentru acest inconvenient.
Servicii - 154232-2018
Belgia-Bruxelles: Sprijin pentru proiectarea și desfășurarea studiilor randomizate de control în cadrul INNOSUP-06-2018
Erată
Anunţ referitor la modificări sau informaţii suplimentare
Servicii
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Sprijin pentru proiectarea și desfășurarea studiilor randomizate de control în cadrul INNOSUP-06-2018
Număr de referinţă: EASME/H2020/2018/005
II.1.2)Cod CPV principal
79000000 Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate
II.1.4)Descriere succintă:
Aceasta este o licitație sub forma unei proceduri deschise pentru încheierea 1 contract de servicii în contextul acțiunii INNOSUP-06-2018.
Contractantul va fi obligat să furnizeze servicii de asistență legate de proiectarea, metodele de selecție și analiză a rezultatelor studiilor RCTs - studii randomizate de control - proiecte finanțate de INNOSUP-06-2018.
Lucrarea este împărțită în patru pachete de lucru care vor avea loc în diferite etape înainte și în timpul implementării proiectelor selectate în cadrul apelului "INNOSUP-06-2018":
Sarcinile care urmează să fie prestate sunt detaliate în continuare în caietul de sarcini al licitației, Secțiunea 1.4.1.