Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проект за разширяване и модернизиране на сграда Konrad Adenauer в Люксембург – партиди 561, 562, 563, 564, 59 и 77 (технически партиди, партиди за интериорни дейности).
II.1.2)Основен CPV код45210000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради
II.1.4)Кратко описание:
Проектът за разширяване и модернизиране на сграда Konrad Adenauer в Люксембург включва изграждане на разширение към административна сграда от приблизително 190 000 m2 и, след решение, което ще бъде взето на по-късен етап, реновиране на съществуващата административна сграда от 65 000 m2. Този административен комплекс ще помещава всички отдели на Европейския парламент, които работят в Люксембург.
Тази поръчка обхваща следните партиди:
— партида 561 „Метални врати“,
— партида 562 „Стъклено-стоманени прегради“,
— партида 563 „Вътрешна дървена дограма – первази – щори – облицовки на первази“,
— партида 564 „Вътрешни щори“,
— партида 59 „Фиксирано обзавеждане – облицовъчни панели – подвижни прегради – остъкление за преводачески кабини“,
— партида 77 „Оборудване за конференции“,
Партидите са неделими. Отделни поръчки ще бъдат възложени за всяка партида.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Фиксирано обзавеждане – облицовъчни панели – подвижни прегради – остъкление за преводачески кабини
Обособена позиция №: 59
II.2.2)Допълнителни CPV кодове45210000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради
39100000 Мебелировка
45262521 Работи по зидане с облицовъчни тухли
45420000 Монтажни работи на дограма, интериорни и други завършващи елементи
44221111 Прозорци с двойно стъкло
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Партида 59 – фиксирано обзавеждане – облицовъчни панели – подвижни прегради – остъкление за преводачески кабини:
T1: фиксирано обзавеждане;
T2: облицовъчни панели;
T3: подвижни прегради;
T4: остъкление за преводачески кабини.
Оборудване за конференции
Обособена позиция №: 77
30191000 Офис оборудване, без мебелировка
31710000 Електронно оборудване
32000000 Радио-, телевизионно, съобщително, далекосъобщително и сродни видове оборудване
32232000 Оборудване за видеоконферентна връзка
Партида 77 – оборудване за конференции:
T1: оборудване за конференции.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 561
45421000 Монтажни работи на дограма
45421131 Монтажни работи на врати
Партида 561 – метални врати:
T1: метални врати.
Стъклено-стоманени прегради
Обособена позиция №: 562
45421152 Монтажни работи на преградни стени
Партида 562 – стъклено-стоманени прегради:
T1: стъкелно-стоманени прегради, врати с остъкление.
Вътрешна дървена дограма – первази – щори – облицовки на первази
Обособена позиция №: 563
45421150 Монтажни работи на интериорни и други завършващи елементи, от материали, различни от метал
Партида 563 – вътрешна дървена дограма – первази – щори – облицовки на первази:
T1: первази, облицовки на первази, стоманено-стъклени прегради;
T2: дървени врати.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 564
39515410 Вътрешни щори
Партида 564 – вътрешни щори:
T1: вътрешни щори.
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σχέδιο επέκτασης και αναβάθμισης του κτιρίου Konrad Adenauer στο Λουξεμβούργο — Παρτίδες 561, 562, 563, 564, 59, 77 (τεχνικές παρτίδες, παρτίδες τελικής επεξεργασίας).
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το σχέδιο επέκτασης και αναβάθμισης του κτιρίου Konrad Adenauer στο Λουξεμβούργο συνίσταται στην κατασκευή μιας επέκτασης ενός διοικητικού κτιρίου επιφάνειας σε 190 000 m2 περίπου και, με την επιφύλαξη απόφασης η οποία θα παρθεί μεταγενέστερα, στην ανακαίνιση ενός υπάρχοντος διοικητικού κτιρίου επιφάνειας 65 000 m2. Το διοικητικό συγκρότημα που θα δημιουργηθεί με αυτό τον τρόπο, προορίζεται να στεγάσει το σύνολο των υπηρεσιών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο Λουξεμβούργο.
Η παρούσα σύμβαση αφορά στα ακόλουθα τμήματα:
— παρτίδα 561 «Μεταλλικές θύρες»,
— παρτίδα 562 «Διαχωριστικά από χάλυβα-γυαλί»,
— παρτίδα 563 «Εσωτερικές ξυλουργικές εργασίες — σοβατεπί — στόρια — επενδύσεις περβαζιών»,
— παρτίδα 564 «Εσωτερικά στόρια»,
— παρτίδα 59 «Σταθερά έπιπλα — διακοσμητικές όψεις — κινητά διαχωριστικά — υαλοπίνακες για θαλάμους διερμηνέων»,
— τμήμα 77 «Εξοπλισμός συνεδριάσεων».
Τα τμήματα είναι αδιαίρετα. Η ανάθεση θα πραγματοποιηθεί ξεχωριστά για κάθε τμήμα.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Σταθερά έπιπλα — διακοσμητικές όψεις — κινητά διαχωριστικά — υαλοπίνακες για θαλάμους διερμηνέων
Αριθμός τμήματος: 59
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων
39100000 Έπιπλα
45262521 Οπτοπλινθοδομές πρόσοψης
45420000 Εργασίες τοποθέτησης στοιχείων από ξύλο
44221111 Μονάδες διπλών υαλοπινάκων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παρτίδα 59 — Σταθερά έπιπλα — διακοσμητικές όψεις — κινητά διαχωριστικά — υαλοπίνακες για θαλάμους διερμηνέων:
T1: σταθερά έπιπλα,
T2: διακοσμητικές όψεις,
T3: κινητά διαχωριστικά,
T4: υαλοπίνακες για θαλάμους διερμηνέων.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 77
30191000 Εξοπλισμός γραφείου εκτός από έπιπλα
31710000 Ηλεκτρονικός εξοπλισμός
32000000 Εξοπλισμός ραδιοφωνίας, τηλεόρασης, επικοινωνιών, τηλεπικοινωνιών και συναφής εξοπλισμός
32232000 Εξοπλισμός τηλεδιασκέψεων
Παρτίδα 77 — Εξοπλισμός συνεδριάσεων:
T1: εξοπλισμός συνεδριάσεων:
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 561
45421000 Εργασίες ξυλουργικής
45421131 Εγκατάσταση θυρών
Παρτίδα 561 — Μεταλλικές θύρες:
T1: μεταλλικές θύρες.
Διαχωριστικά από χάλυβα-γυαλί
Αριθμός τμήματος: 562
45421152 Εγκατάσταση διαχωριστικών τοίχων
Παρτίδα 562 Διαχωριστικά από χάλυβα-γυαλί:
T1: διαχωριστικά από χάλυβα-γυαλί, θύρες με συμπλήρωμα από γυαλί.
Εσωτερικές ξυλουργικές εργασίες — σοβατεπί — στόρια — επενδύσεις περβαζιών
Αριθμός τμήματος: 563
45421150 Εργασίες εγκατάστασης μη μεταλλικών κατασκευών
Παρτίδα 563 — Εσωτερικές ξυλουργικές εργασίες — σοβατεπί — στόρια— επενδύσεις περβαζιών:
T1: σοβατεπί — στόρια — επενδύσεις περβαζιών, διαχωριστικά από ξύλο-γυαλί,
T2: ξύλινες θύρες.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 564
39515410 Σκίαστρα εσωτερικού χώρου
Παρτίδα 564 — Εσωτερικά στόρια:
T1: εσωτερικά στόρια.
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Projet d'extension et de remise à niveau du bâtiment Konrad Adenauer à Luxembourg — Lots 561, 562, 563, 564, 59, 77 (lots techniques, lots de second œuvre).
II.1.2)Code CPV principal45210000 Travaux de construction de bâtiments
II.1.4)Description succincte:
Le projet d'extension et de remise à niveau du bâtiment Konrad Adenauer à Luxembourg consiste en la construction de l'extension d'un bâtiment administratif sur 190 000 m2 environ et, sous réserve d'une décision qui sera prise ultérieurement, en la rénovation d'un bâtiment administratif existant de 65 000 m2. Le complexe administratif ainsi constitué est destiné à accueillir l'ensemble des services du Parlement européen en poste à Luxembourg.
Le présent marché porte sur les lots suivants:
— lot 561 «Portes métalliques»,
— lot 562 «Cloisons acier-verre»,
— lot 563 «Menuiseries intérieures bois — plinthes — stores — habillages allèges»,
— lot 564 «Stores intérieurs»,
— lot 59 «Mobilier fixe — parement — cloisons mobiles — vitrage cabines interprètes»,
— lot 77 «Équipements conférence».
Les lots sont indivisibles. L'attribution se fera séparément pour chaque lot.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Mobilier fixe — parement — cloisons mobiles — vitrage cabines interprètes
Lot nº: 59
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)45210000 Travaux de construction de bâtiments
39100000 Mobilier
45262521 Maçonnerie de parement
45420000 Travaux de menuiserie et de charpenterie
44221111 Double vitrage
II.2.4)Description des prestations:
Lot 59 — Mobilier fixe — parement — cloisons mobiles — vitrage cabines interprètes:
T1: mobilier fixe;
T2: parement;
T3: cloisons mobiles;
T4: vitrage cabines interprètes.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 77
30191000 Équipement de bureau, excepté les meubles
31710000 Équipement électronique
32000000 Équipements et appareils de radio, de télévision, de communication, de télécommunication et équipements connexes
32232000 Matériel de visioconférence
Lot 77 — Équipements conférence:
T1: équipement conférence.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 561
45421000 Travaux de menuiserie
45421131 Pose de portes
Lot 561 — Portes métalliques:
T1: portes métalliques.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 562
45421152 Installation de cloisons
Lot 562 — Cloisons acier-verre:
T1: cloisons acier-verre, portes avec remplissage verre.
Menuiseries intérieures bois — plinthes — stores — habillages allèges
Lot nº: 563
45421150 Travaux d'installation de menuiseries non métalliques
Lot 563 — Menuiseries intérieures bois — plinthes — stores — habillages allèges:
T1: plinthes, habillages d'allèges, cloisons bois-verre;
T2: portes bois.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 564
39515410 Stores d'intérieur
Lot 564 — Stores intérieurs:
T1: stores intérieurs.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Proġett għall-estensjoni u l-immodernizzar tal-Binja Konrad Adenauer f'Lussemburgu — il-lottijiet 561, 562, 563, 564, 59 u 77 (lottijiet tekniċi, lottijiet għal xogħol fuq ġewwa).
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV45210000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-proġett biex jiġi estiż u modernizzat il-Bini Konrad Adenauer f'Lussemburgu jinvolvi l-kostruzzjoni ta' estensjoni ma' bini amministrattiv ta' madwar 190 000 m2 u, skont deċiżjoni pendenti li se tittieħed fi stadju aktar tard, ir-rinnovament ta' bini amministrattiv li hemm ta' 65 000 m2. Il-kumpless amministrattiv wara se jakkomoda d-dipartimenti kollha tal-Parlament Ewropew li jaħdmu fil-Lussemburgu.
Dan il-kuntratt ikopri l-lottijiet li ġejjin:
— lott 561 'Bibien tal-metall',
— lott 562 'Diviżorji tal-azzar u l-ħġieġ',
— lott 563 'Xogħol ta' injam fuq ġewwa' — zokklaturi li jduru mal-kmamar — purtieri — koperturi għall-ħoġor tat-twieqi',
— lott 564 'Ilqugħ intern għad-dawl',
— lott 59 'Għamara fissa — pannelli tal-wiċċ — strutturi li jaqsmu l-kmamar li jistgħu jitmexxew — ħġieġ għall-kabini tal-interpreti',
— lott 77 'Tagħmir tal-konferenzi',
Il-lottijiet ma jinqasmux. Se jingħataw kuntratti separati għal kull lott.
II.1.5)Stima tal-valur totali
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal il-lottijiet kollha
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Għamara fissa — pannelli tal-wiċċ — strutturi li jaqsmu l-kmamar li jistgħu jitmexxew — ħġieġ għall-kabini tal-interpreti
Nru tal-lott: 59
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK45210000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini
39100000 Għamara
45262521 Bricks miksija
45420000 Xogħlijiet ta’ l-istallazzjoni ta’ l-injam u tal-mastrudaxxa
44221111 Unitajiet tal-ħġieġ doppju
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Lott 59 — għamara fissa — pannelli tal-wiċċ — strutturi li jaqsmu l-kmamar li jistgħu jitmexxew — ħġieġ għall-kabini tal-interpreti:
T1: għamara fissa;
T2: pannelli tal-wiċċ;
T3: strutturi li jaqsmu l-kmamar li jistgħu jitmexxew;
T4: ħġieġ għall-kabini tal-interpreti.
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 77
30191000 Tagħmir għall-uffiċċju għajr għamara
31710000 Apparat elettroniku
32000000 Tagħmir tar-radju, tat-televiżjoni, tal-komunikazzjoni, tat-telekomunikazzjoni u tagħmir relatat
32232000 Apparat għal konferenza bil-video
Lott 77 — tagħmir għall-konferenzi:
T1: tagħmir għall-konferenzi.
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 561
45421000 Xogħol ta’ l-injam
45421131 Stallazzjoni ta' bibien
Lott 561 — bibien tal-metall:
T1: bibien tal-metall
Diviżorji tal-azzar u l-ħġieġ
Nru tal-lott: 562
45421152 Stallazzjoni ta’ ħitan diviżorji
Lott 562 — diviżorji tal-azzar u l-ħġieġ:
T1: diviżorji tal-azzar u l-ħġieġ, bibien bil-ħġieġ.
Xogħol ta' injam fuq ġewwa — zokklaturi li jduru mal-kmamar — purtieri — koperturi għall-ħoġor tat-twieqi
Nru tal-lott: 563
45421150 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ prodotti mhux metalliċi
Lott 563 —xogħol ta' injam fuq ġewwa — zokklaturi li jduru mal-kmamar — purtieri — koperturi għall-ħoġor tat-twieqi:
T1: zokklaturi li jduru mal-kmamar, koperturi għall-ħoġor tat-twieqi, diviżorji tal-azzar u l-ħġieġ;
T2: bibien tal-injam.
II.2.1)Titlu:Nru tal-lott: 564
39515410 Dendini nterni
Lott 564 — ilqugħ intern għad-dawl:
T1: ilqugħ intern għad-dawl.