II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z niektórych języków urzędowych Unii Europejskiej na język polski.
II.1.2)Główny kod CPV79530000 Usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych
II.1.4)Krótki opis:
Przetarg dotyczy 9 kombinacji językowych (zob. sekcja II.2 ogłoszenia) o charakterze stałym. Nowe wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu mogą być przyjmowane w dowolnej chwili w czasie realizacji zamówienia. Umowy ramowe będą zawierane w odniesieniu do poszczególnych kombinacji. Maksymalna liczba umów ramowych dla poszczególnych kombinacji została z góry określona. Czas trwania umów wynosi 1 rok; mogą one być przedłużane automatycznie 3 razy na kolejne okresy roku. Na podstawie kryteriów udzielenia zamówienia zostanie ustalona lista klasyfikująca wykonawców, określająca początkową kolejność, w której zamawiający będzie zwracać się do wykonawców z ofertą wykonania konkretnych tłumaczeń, biorąc pod uwagę wydajność wykonawców oraz dziedzinę ich ewentualnej specjalizacji. Kolejność ta będzie poddawana okresowym przeglądom, tak by odzwierciedlała rzeczywistą jakość świadczonych usług; może ona również ulec zmianie wskutek zawarcia nowych umów ramowych lub wypowiedzenia istniejących.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV79530000 Usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych
II.2.4)Opis zamówienia:
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka francuskiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 50. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka angielskiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 50. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka niemieckiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 50. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka włoskiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 50. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka hiszpańskiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 50. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka niderlandzkiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 10. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka czeskiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 20. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka chorwackiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 20. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.
Zawarcie umów ramowych o tłumaczenie tekstów prawniczych z języka słowackiego na język polski. Maksymalna liczba umów ramowych dla tej kombinacji językowej wynosi 20. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia ma charakter ciągły.