Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Palvelut - 1547-2017
Luxemburg-Luxemburg: Puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä tietyistä Euroopan unionin virallisista kielistä suomeen
2017/S 002-001547
Hankintailmoitus
Palvelut
Oikeusperusta:
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä tietyistä Euroopan unionin virallisista kielistä suomeen.
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
79530000 Käännöspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintasopimus käsittää 15 osa-aluetta (ks. kohta II.2). Kaikkien osa-alueiden tarjouskilpailu on jatkuva, ja uusia hakemuksia voidaan hyväksyä koko hankintasopimuksen voimassaolon aikana. Puitesopimukset tehdään osa-alueittain. Puitesopimukset ovat voimassa vuoden, ja niitä voidaan jatkaa hiljaisesti 3 uudella vuoden pituisella jaksolla. Kultakin osa-alueelta tehtävien puitesopimusten enimmäismäärä ilmoitetaan eriä koskevissa tiedoissa. Sopimusosapuolista laaditaan luettelo, johon heidät merkitään paremmuusjärjestyksessä arviointiperusteiden perusteella. Tämä luettelo määrittelee alustavan järjestyksen, jonka mukaan sopimusosapuoliin otetaan yhteyttä tiettyjen töiden tarjoamiseksi. Tämä järjestys tarkistetaan säännöllisin väliajoin, jotta se kuvastaisi tarjottujen palvelujen tosiasiallista laatua. Järjestystä voidaan muuttaa myös hankintasopimuksen voimassaoloaikana uusien puitesopimusten tekemisen johdosta tai olemassa olevien puitesopimusten irtisanomisen johdosta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
Arvo ilman alv:tä: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Ranska FR
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä ranskasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 50 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Englanti EN
Osa nro: 2
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä englannista suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 50 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Saksa DE
Osa nro: 3
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä saksasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 50 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Italia IT
Osa nro: 4
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä italiasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 50 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Espanja ES
Osa nro: 5
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä espanjasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 50 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Hollanti NL
Osa nro: 6
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä hollannista suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 20 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Puola PL
Osa nro: 7
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä puolasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 50 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Tšekki CS
Osa nro: 8
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä tšekistä suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 10 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Tanska DA
Osa nro: 9
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä tanskasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 20 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Kreikka EL
Osa nro: 10
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä kreikasta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 10 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Viro ET
Osa nro: 11
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä virosta suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 10 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Unkari HU
Osa nro: 12
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä unkarista suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 10 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Portugali PT
Osa nro: 13
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä portugalista suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 20 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Slovakki SK
Osa nro: 14
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä slovakista suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 10 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.
Ruotsi SV
Osa nro: 15
Useiden puitesopimusten tekeminen oikeudellisten tekstien kääntämisestä ruotsista suomeen. Tältä osa-alueelta voidaan tehdä enintään 20 puitesopimusta. Tarjouskilpailu on jatkuva.